Отборът на Левски приключи с успех зимния си лагер в Малта. Селекцията на Делио Роси победи за сефте местен тим, след като триумфира с 2:1 срещу четвъртия в тамошното първенство Гзира Юнайтед. "Сините" подпечатаха своята победа с по един гол във всяко полувреме. Точни за успеха бяха Давид Яблонски в 26-ата и Филипе Нашименто от дузпа в 51-ата минута. Именно португалецът, заедно с друга нова покупка - Паулиньо, бяха сред най-активните на терена и придадоха изключително разнообразие на левскарската атака.

Почетният гол за тазвечерния съперник на столичани реализира Амаду Самб, като това бе и единственото опасно положение на тима за цялата среща.

Левски - Гзира Юнайтед 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Сините" си тръгват с победа от Малта

По този начин вековниците приключват лагера си на островната държава с 4 победи (Волфсбергер 3:0, Флоринсдорфер 3:1, Санкт Гален U21 2:1 и Гзира 2:1), 1 загуба (Хибърниънс 0:3) и реми (Флориана 2:2).

На 10 февруари Левски ще представи отбора си за пролетния полусезон срещу аматьорите от Сливнишки герой.

Левски влиза в заключителни преговори с трима футболисти

На "Герена" се колебаят дали да задържат Антонио Вутов

Срещата започна с неприятни мигове за една от звездите на Левски - Антонио Вутов. Офанзивният халф получи неприятен удар от съперник и се наложи намесата на медицинския щаб. Въпреки първоначалните притеснения, всичко с младежкия национал се оказа наред и той продължи участието си в контролата.

След 14 минути скука на стадион "Та'Кали", отборът на Левски беше на няколко сантиметра от това да поведе в резултата. Прохазка разви една добра атака по дясното крило, която продължи с остро подаване на Цветкович в наказателното поле. Станислав Костов и Филипе Нашименто обаче не сполучиха с желанието си да превърнат асистенцията на сърбина в голова.

С оглед случващото се на терена, Левски очаквано материализира своето превъзходство в 20-ата минута. И за кой ли път, в прегръдките на своите съотборници се оказа Давид Яблонски. Чехът повтори упражнението от мача с Флоринсдорфер и след центриране от корнер на Нашименто, този път с глава наказа малтийския съперник.

Селекцията на Делио Роси продължи с разнообразните си атаки, като в 28-ата минута на стрелкова позиция се оказа Антонио Вутов, който от изгодна позиция не успя да нанесе адекватен удар по коженото кълбо. Филипе Нашименто демонстрира силата на левия си крак в 33-ата минута. За щастие на стража Джъстин Хабер, топката премина на сантиметри от напречната му греда.

Филипе Нашименто: Важно е Левски да спечели трофей през този сезон

"Проектът на клуба силно ме заинтригува"

По подобие и на предишните си контролни срещни, Левски допусна една фатална грешка в своята отбрана. В 36-ата минута "синята" защита проспа едно бързо изпълнение на фаул, което позволи на Брифа да напредне по крилото и да завърши рейда си с центриране. Топката намери вклинилия се между Яблонски и Ейолфсон - Амаду Самб, който майсторски с глава наказа опиталия се да го пресече Божидар Митрев.

Левски продължи да застрашава своя опонент от статични положения и след почивката. В 50-ата минута Яблонски отново демонстрира отлично позициониране в полето на съперника, но няколко секунди го разделиха от това да накаже Гзира.

Миг след изтърваното положение от Яблонски, вековниците достигнаха до своя втори гол в мача. Новото попълнение Паулиньо изуми с изключителен рейд между четирима бранители на Гзира, като петият от тях бе принуден да го фаулира в наказателното поле. Отсъдената дузпа бе хладнокръвно реализирана от друго ново попълнение Филипе Нашименто.

Появилият се след почивката Станислав Иванов комбинира хубаво в 69-ата минута с Филипе Нашименто. Португалецът се обърна технично и отправи техничен изстрел, който бе спасен с вещина от Джъстин Хабер.

До края темпото на игра спадна сериозно, като единственото за отбелязване бе появата в игра на младите Петков и Юруков.

Следващата контрола на Левски ще бъде на 10 февруари (17:30 часа), когато вековниците ще направят официално представяне на тима за пролетния полусезон срещу аматьорите от Сливнишки Герой.

Емил Велев: Целта пред Левски трябва да е Купата на България