Турнир: Контроли Стадион: Зрители: 244
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Гзира Юнайтед с 2:1 в контрола

Левски победи малтийски отбор от третия си опит, Нашименто и Паулиньо впечатляват

"Сините" надиграха Гзира Юнайтед с 2:1 в последната си контрола на Рицарския остров

89′

Младият Петков получи аплодисментите на своите колеги, след като отправи хубав изстрел по посока вратата на Гзира.

80′

Илия Юруков ще доиграе оставащите 10 минути, като той влиза на мястото на Филипе Нашименто.

75′

Милош Цветкович пострада при едно по-тежко единоборство и поради този факт Делио Роси го замени с младия Ивайло Найденов.

69′

Появилият се след почивката Станислав Иванов комбинира хубаво в 69-ата минута с Филипе Нашименто. Португалецът се обърна технично и отправи техничен изстрел, който бе спасен с вещина от Джъстин Хабер.

66′

Георги Ангелов ще замени в центъра на защитата Холмар Ейолфсон.

52′

В игра за столичани се появява Жорди Гомес, който заменя Васил Панайотов.

51′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! ФЕЛИПЕ НАШИМЕНТО - ДУЗПА! 2:1!! Миг след изтърваното положение от Яблонски, вековниците достигнаха до своя втори гол в мача. Новото попълнение Паулиньо изуми с изключителен рейд между четирима бранители на Гзира, като петият от тях бе принуден да го фаулира в наказателното поле. Отсъдената дузпа бе хладнокръвно реализирана от друго ново попълнение Филипе Нашименто.

50′

Левски продължи да застрашава своя опонент от статични положения и след почивката. В 50-ата минута Яблонски отново демонстрира отлично позициониране в полето на съперника, но няколко секунди го разделиха от това да накаже Гзира.

47′

На полувремето Делио Роси предприема смяна. Станислав Иванов се появява на мястото на Антонио Вутов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

36′

ГОЛ ЗА ГЗИРА!! 1:1!! АМАДУ САМБ! По подобие и на предишните си контролни срещни, Левски допусна една фатална грешка в своята отбрана. В 36-ата минута "синята" защита проспа едно бързо изпълнение на фаул, което позволи на Брифа да напредне по крилото и да завърши рейда си с центриране. Топката намери вклинилия се между Яблонски и Ейолфсон - Амаду Самб, който майсторски с глава наказа опиталия се да го пресече Божидар Митрев.

33′

Филипе Нашименто демонстрира силата на левия си крак в 33-ата минута. За щастие на стража Джъстин Хабер, топката премина на сантиметри от напречната му греда.

28′

ВУТОВ! Селекцията на Делио Роси продължи с разнообразните си атаки, като в 28-ата минута на стрелкова позиция се оказа Антонио Вутов, който от изгодна позиция не успя да нанесе адекватен удар по коженото кълбо.

26′

Левски можеше да удвои своята преднина малко по-късно, след като поредна комбинация Цветкович-Прохазка, донесе голова опасност. Този път словакът реши да експериментира с техничен диагонален шут, който за негова жалост не хвана фалца и излезе в аут.

20′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! 1:0!! ДАВИД ЯБЛОНСКИ! С оглед случващото се на терена, Левски очаквано материализира своето превъзходство в 20-ата минута. И за кой ли път, в прегръдките на своите съотборници се оказа Давид Яблонски. Чехът повтори упражнението от мача с Флоринсдорфер и след центриране от корнер на Нашименто, този път с глава наказа малтийския съперник.

14′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! След 14 минути скука на стадион "Та'Кали", отборът на Левски беше на няколко сантиметра от това да поведе в резултата. Прохазка разви една добра атака по дясното крило, която продължи с остро подаване на Цветкович в наказателното поле. Станислав Костов и Филипе Нашименто обаче не сполучиха с желанието си да превърнат асистенцията на сърбина в голова.

10′

Опит на Милош Цветкович да изведе зад отбраната Антонио Вутов, който обаче изгуби въздушната битка с Балдакино.

2′

Срещата започна с неприятни мигове за една от звездите на Левски - Антонио Вутов. Офанзивният халф получи неприятен удар от съперник и се наложи намесата на медицинския щаб. Въпреки първоначалните притеснения, всичко с младежкия национал се оказа наред и той продължи участието си в контролата.

1′

9. Серджиу Буш

Отборът на Левски ще изиграе своята последна контролна среща на малтийска земя. Съперник на "сините" днес ще бъде местният тим Гзира Юнайтед. Първоначално срещу селекцията на Делио Роси трябваше да се изправи Локомотив (Тбилиси) от Грузия, но промени в програмата на "железничарите" осуетиха очакваната проверка.

Филипе Нашименто: Важно е Левски да спечели трофей през този сезон

"Проектът на клуба силно ме заинтригува"

До този момент Левски записа три победи по време на зимния си лагер - 3:0 над Волфсбергер, 3:1 над Флорисдорфер и 2:1 срещу Санкт Гален U21 . Именно мачовете с тимове от Малта обаче са проблеми за столичани, тъй като до този момент те паднаха тежко с 0:3 от Хибърниънс и извъртяха 2:2 с Флориана.

Гзира Юнайтед се намира на четвъртото място в класирането на своя шампионат. Клубът е с актив от 34 точки след постигнати 10 победи, 4 равенства и 4 загуби. Най-големият успех в историята на отбора е спечелената през 1973 година купа на страната.

Левски представя отбора за пролетния дял от първенството в събота

"Сините" ще премерят сили със Сливнишки герой

Наставник на тима е Дарън Абдия, а най-популярният им играч е бившият бранител на Левски и редица отбори в Серия "А" - Сюлейман Диамутен. На "Герена" малиецът нямаше особено успешна кариера, като за 15 мача отбеляза 1 гол. Другите футболисти, които ще бъдат наблюдавани с интерес са чилийският халф Едисон Билбао, колегата му в средата на терена Мойсес Перес и нападателят от Нигерия - Емануел Окойе. В Гзира Юнайтед има и няколко национали на Малта като вратарят Джъстин Хабер, халфът Родерик Брифа и централният защитник Клифорт Гат Балдачино.

Диамутен игра малко на "Герена" през пролетта на 2012 година. Отбеляза един гол във вратата на Светкавица при успеха със 7:0.

Източник: levski.bg

Oчаква се, че тази вечер Делио Роси ще даде шанс за изява на всичките си налични футболисти. С интерес ще се следи представянето на Жорди Гомес, Габриел Обертан и Серджиу Буш, които напоследък разочароват тотално. Проверката със сигурност пропускат Ривалдиньо, Аймен Белаид и Жерсон Кабрал, които се оплакват от леки болежки. Новите покупки Нашименто, Фигейредо и Паулиньо все повече се адаптират към ситуацията в Левски и също ще получат необходимите си игрови минути.

Жуниор Мапуку към Левски: Аз съм от Конго, да ги видим вашите бразилци

Трансферът на нападателя в Китай трябва да бъде официализиран до часове

Следващата контрола на Левски ще бъде на 10 февруари (17:30 часа), когато вековниците ще направят официално представяне на тима за пролетния полусезон срещу аматьорите от Сливнишки Герой (Сливница).