Левски победи с 1:0 Ботев (Враца) в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов". Единственото попадение бе дело на новото попълнение Антони Белмонт в 17-ата минута. Френският халф се разписа с хубав удар от 30 метра.

"Сините" бяха по-дейни през първата част, когато създадоха няколко добри възможности за гол, но Буш и Яблонски пропуснаха. През второто полувреме двамата треньори направиха по няколко смени и врачани поизравниха играта. За "сините" първи мач след операцията, която претърпя записа Нелуц Рошу. Румънският халф влезе в игра след почивката. Същото стори и обявеният за ненужен Бабатунде Адениджи.

Снимка 316703

Левски наложи натиск след десетата минута. Буш получи извеждащ пас зад защитата, но стража на гостите му затвори ъгъла и спаси удара на румънеца. Малко след това никой в синьо не успя да засече опасно центриране на Обертан.

В 17-ата минута Антони Белмонт вкара страхотен гол. Френският халф напредна в полето на врачани и след шут от 30 метра заби топката под гредата за 1:0. В 30-ата минута удар на Буш от границата на наказателното поле попадна в ръцете на стража на гостите.

Жорди Гомес: Време е Левски да прекъсне 6-годишната хегемония на Лудогорец

"В "Ла Масия" аз подавах, а Меси вкарваше головете"

Малко след това удар на Белмонт от фаул премина покрай лявата греда. В 37-ата минута Давид Яблонски бе близо до дежурния си гол, но с глава стреля право в ръцете на противниковия страж.

В заключителните секунди на полувремето Обертан също се отчете с пропуск, след като стреля с десния крак в аут.

Снимка 316699

В началото на второто полувреме в игра се появиха Нелуц Рошу, Холмар Ейолфсон, Антонио Вутов, Жуниор Мапуку и Бабатунде Адениджи.

Първата по-сериозна опасност през втората част се откри през гостите от Враца. В 58-ата минута Атанас Димитров стреля неточно с глава в аут.

Делио Роси: Трябва време, за да сглобиш детайлите и да направиш сериозен отбор

Делио Роси: Искам да бъда запомнен като човек, който е дал нещо на Левски (ВИДЕО)

"С работа, мога да направя бъдещето по-добро"

В 61-ата минута Мапуку направи пробив и нахлу отдясно в наказателното поле, където Григоров го бутна в гърба, но реферът прецени да не отсъжда наказателен удар.  В 72-ата минута Панайотов пробва далечен удар, но Бонев улови без проблем.