Левски пропусна да бие Партизан в последната си контрола в Кипър, а двата отбора завършиха при равенство 1:1. Футболистите на Елин Топузаков трябва да съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като бяха доста по-активни и идейни на терена.

Сърбите за цял мач не създадоха чисто голово положение, а и като цяло не затрудниха особено Йоргачевич, който капитулира след центриране от статично положение.

Срещата не предложи футболни достойнства през първото полувреме. На преден план се открояваха множеството грешки, които идваха от желанието на двата отбора да играят по-опростено, с по едно, две докосвания на топката. И Левски, и Партизан обаче има върху какво да работят още в този компонент от играта, съдейки от видяното в днешната проверка.

Топузаков отново започна със схемата, 3-5-2, която младият специалист смята да налага. Като халф-бекове действаха Антон Огнянов и Франсис Нар, съответно отляво и отдясно, докато тримата в отбрана бяха Пиргов, Яблонски и Минев.

НА ЖИВО: Левски - Партизан

"Сините" играят поредната си контрола в Кипър

В средата на терена действаха Георги Костадинов и Роман Прохазка, а в предни позиции си партнираха Антонио Аниете и Бабатунде Адениджи.

Последният демонстрира все повече самочувствие и увереност, а именно нигериецът поиска дузпа в средата на полувремето. След извеждащ пас на Бурабия, таранът влезе в единоборство с двама защитници на Партизан, но реферът бе категоричен - нарушение няма.

Първото полувреме не доведе до нито една голова опасност, макар че Бурабия бе намерен сам в наказателното поле, но футболистът предпочете да овладее топката, вместо да се опита да я засече от въздуха.

Втората част бе доста по-интересна и любопитна. Тя започна с натиск на Левски, а секунди след подновяването на играта Роман Прохазка бе намерен на дъгата на наказателното поле, но ударът на словака бе крайно неточен.

Вторият капитан на "сините" бе близо до гол от сходна позиция, но топката разтресе дясната греда при нов негов удар.

От третия опит Прохазка все пак успя!

Левскарите организираха добра контраатака, при която Адениджи почти от центъра преодоля метрите до наказателното поле и стреля, а избитата от вратаря топка бе засечена от Прохазка - 1:0!

Столичани продължиха да контролират събитията на терена, а добро впечатление направи постепенното изнасяне на топката между отделните линии, особено между защитата и халфовата линия.

Партизан обаче стигна до гол при първото си положение пред вратата на Йоргачевич.

Пиргов фаулира играч на сърбите в удобна позиция за центриране, а след него Йованович с глава засече кълбото в мрежата - 1:1!

До края футболистите на Елин Топузаков изпуснаха още удобни възможности да вкарат, но удари на Адениджи минаха покрай вратата и срещата завърши при равен резултат.

Така Левски приключи подготовката и ще се върне в София с актив от 2 победи, 2 равенства и 1 загуба, при голова разлика 5:5.