Левски не успя да постигне нито една победа в контролите по време на зимната подготовка. В последната си проверка в Кипър "сините" завършиха наравно 1:1 с четвъртия в Сърбия Чукарички. Давиде Мариани даде аванс на столичани в 7-ата минута, а в 32-ата Джорджевич изравни.

В фрапантен пропуск се отличи Валери Божинов, който направи повторен дебют за 26-кратните шампиони, макар и в неофициална среща. Нападателят не успя да се разпише на празна врата в края на първото полувреме.

Левски игра силно до почивката. Кабрал и Паулиньо създадоха много проблеми на сърбите по двата фланга, а на няколко пъти в предни позиции се включи и Иван Горанов. През второто полувреме нивото на игра значително спадна. Опасните положения пред двете врати на практика липсваха.

Левски - Чукарички 1:1

ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Левски - Чукарички 1:1, Божинов с уникален пропуск

"Сините" с генерална репетиция преди подновяването на Първа лига

Срещата започна силно за столичани. Тимът на Георги Дерменджиев упражняваше висока преса, което затрудни сериозно Чукарички. В 7-ата минута "сините" стигнаха до гол. Кабрал изведе Давиде Мариани сам срещу вратаря и швейцарският халф не сбърка - 1:0.

Минута по-късно Божинов проби отдясно и намери Паулиньо в наказателното поле, но бразилецът не успя да засече добре топката и я прати покрай лявата греда.

В 17-ата минута опасен удар на Кваме Овусу от дъгата на наказателното поле премина на сантиметри от горната греда на Михайлов.

Десет минути по-късно мноходова атака на Левски отляво завърши с удар на Мариани над вратата. В 30-ата минута Паулиньо напредна с топката през центъра и изведе Иван Горанов сам срещу вратаря. Стеванович обаче предвидливо излезе и блокира опита на защитника да го преодолее. В ответната атака опасен удар с глава на Огньен Мудрински мина над вратата.

В 32-ата минута Чукарички изравни. Джорджевич бе изведен зад обраната на столичани и преодоля Михайлов за 1:1.

В 39-ата минута Валери Божинов направи уникален пропуск. Нападателят получи топката от Кабрал на празна врата, но от няколко метра прати кълбото над вратата.

На полувремето Дерменджиев пусна в игра Станислав Костов и Илия Димитров на мястото на Валери Божинов и Жерсон Кабрал.

Дерменджиев: Първото полувреме днес се доближава до това, което искам да виждам от Левски

"Божинов и Райнов подобряват играта на отбора"

Втората част започна равностойно. В 54-ата минута Овусу опита силен удар от около 20 метра, който Михайлов изби.

След час игра Димитров се контузи и бе заменен от Серджиу Буш. В 65-ата минута Стеванович изби опасен удар на Горанов от пряк свободен удар.

До края на срещата играта бе предимно в центъра, като нито Левски, нито Чукарички успяха да измислят нещо по-опасно в предни позиции. Така двубоят в Пиргос завърши 1:1.