Българският шампион Левски се класира за последния четвърти предварителен кръг в Шампионската лига. "Сините" надвиха с 2:0 азербайджанския ФК Баку и след 0:0 в първия мач заслужено продължават напред. Попаденията за тима на Ратко Достанич станаха дело на Христо Йовов и Георги Христов през втората част. Отборът на Левски показа отлична тактическа дисциплина и зарадва феновете, които бяха дошли да подкрепят любимците си, въпреки неспирния дъжд на стадион "Георги Аспарухов".
Срещата започна с лек натиск на "сините", който обаче не доведе до така желания гол. В 6-ата минута Йовов центрира от фаул, след което се получи меле, но защитата на гостите се справи с положението. Четири минути по-късно Живко Миланов проби и падна в полето на Баку. Съдията Йоханесон обаче даде знак играта да продължи. Тимът на Ратко Достанич не успя да натисне съперника в следващите минути. За Баку Перес се отличи с един удар от дистанция. Секунди по-късно и Жоазиньо пробва своя мерник, но и той без резултат.
В 24-ата минута Левски можеше да излезе напред, но Георги Христов и Йовов се разминаха с едно подаване на Зе Соареш, което бе успоредно на голлинията. В следващите минути отново българите бяха по-активни, а дъждът над "Герена" се засили. Шест минути преди края на първата част Седрик Бардон направи поредния пропуск за Левски. След центриране на Йовов в наказателното поле, защитниците на Баку оставиха Бардон непокрит. Френският нападател на "сините" обаче би на метър встрани от вратата. Така в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Малко преди края на първата част Жоазиньо напусна принудително терена, като на негово място се появи в игра Дарко Тасевски, който лекуваше контузия през последната седмица.
В началото на второто полувреме ФК Баку създаде най-сериозната си атака. При една контра топката попадна в Султанов, който стреля много силно, но покрай вратата на Петков. В 60-ата минута Зе Соареш пропусна поредното положение за Левски. Йовов центрира отлично с левия крак, а вратарят на Баку - Сисоко увисна. Бразилското крило на Левски обаче не успя да насочи топката в мрежата. След попадението гостите си опитаха да вземат инициативата. Наставникът на азерите Гьоко Хаджиевски пък пусна в игра Муджири и Адамия с цел да освежи тима. В следващите минути играчите на Баку опитаха няколко опасни удари към Георги Петков. В 75-ата добра атака на Левски завърши с хубав удар на Христов от движение, но Сисоко спаси. Десет минути преди края българският шампион стигна до втори гол. Резервата Дарко Тасевски с уникален пас изведе Георги Христов в отлична позиция. Бившият голмайстор на Ботев протегна крак и чукна топката в мрежата, преди вратарят на Баку да се намеси. Така Левски стигна до така важния втори гол. До края гостите от Баку така и не показаха футболни аргументи и Левски заслужено се поздрави с крайния успех.
Шампионът на България ще разбере в петък последния си съперник по пътя към групите на Шампионската лига. Дори и да отпадне в следващата фаза, тимът на Ратко Достанич ще участва в групите на Лига Европа.
MILAN 1899
на 06.08.2009 в 11:20:20 #876чакаме следващите , а после мачкаме вв ШЛ
Grandos
на 06.08.2009 в 11:18:41 #875Прасюнгери, трудно ще изкарате точките на Левски за клубния си коефициент. Все пак вече сме с три победи и един равен. А вие повече мачове не вярвам да изиграете.....
LeVsKaRa
на 06.08.2009 в 11:14:35 #874цесекара гледаи си вашия чорбаспор аз за батковците от левски не се притесняваи те винаги са над вас
Vanko
на 06.08.2009 в 11:04:33 #873АВЛ МЕЛБЪРН ВИКТОРИ 0-2 СК МАРИНЪРС (0-2) Плвр ВАРГАС (авто 15') http://www.iraqgoals.net/ch1.html хаха,тия австралиици са егати хората.къв модерен и голям стадион,а резервите и четвъртия съдия на съвсем обикновени столове седят

peter40
на 06.08.2009 в 10:56:54 #872отървах се от бутилките по най отвратителния начин
не да ги
а ги дадох 
El Marcone
на 06.08.2009 в 10:51:14 #871Грухи изчезвам по задачки.Утре ще стискам палци за некоя по-близка дестинация
.Ако се появи Марчето,кажи му да вземат Алмейда.Ще им пасва чудесно на схемата на игра и на чорбарското мислене "От УЕФА са виновни. Питайте тях защо съдиите се отнасят така към нас.."
.Нема начин да не стане любимец на ГА

peter40
на 06.08.2009 в 10:47:40 #870Оле след малко ще го видя
веселяк
на 06.08.2009 в 10:43:40 #869АБЕ ГЛУПАВ, РАДВАЙ СЕ ЧЕ БИХТЕ, СТИГА СИ ТЪРСИЛ ЧОРБАТА ДА СЕ ГАВРЯТ С ТЕБЕ.

LeVsKaRa
на 06.08.2009 в 10:43:27 #868цскар тапанар от завист ще пукниш а колкото до червените картони това не е за индеанци
злобул
на 06.08.2009 в 10:40:02 #867чичото и майора са най препиканите прасета в тоя форум , нама такива жалки душици като тях
peter40
на 06.08.2009 в 10:37:13 #866Просто ми стана интересно че сам се занимава с това....сега ще му тегля една....жица Кул ---------------------------------------------------------------------------------------------- бе името ми е познато ама според мене съвпадение има ли хотел на морето с име на езеро
El Marcone
на 06.08.2009 в 10:36:23 #865Грухи,абе една личност ми липсва вече 1-2 месеца.Какво стана с ония броящия
?Супичката беше май 
El Marcone
на 06.08.2009 в 10:33:57 #864Оле едно пътуване до Дебрецен ще ми дойде добре
10 часа път с кола го дават.Абе най-готиното е че пак ще обикаляме Европа.Имаме задължителни още 8 мача в Европа
.Кога ще ни стигнат чорбарите
.
И Само Левски обичаме те

злобул
на 06.08.2009 в 10:33:48 #8631467. Jim Beаm | 06.08.2009 13:27 Сега вече съм убеден, че Злобул е чорбар! Изинявам се на Охо, а Грух и Оле-да го лапат все пак. ======================= и ти ли се побърка бе пич ?
BlueFEN
на 06.08.2009 в 10:27:39 #862Ne mi haresa kak igra Levski vchera. Trqbvat nezabavni promeni v selekciqta . Az bih ostavil samo Topcho, Bardon, Tasevski , ZE Soaresh i Petkov. Ostanalite mnogo slabi. Ne mi haresva i fakta , 4e iskat da vlqzat s topkata vuv vratata trqbva da ima i shutove ot dale4 . Futbolistite ne sa podgotveni fizicheski i kondicionno, ot 3 ma4a 3 ma kontuzeni.
злобул
на 06.08.2009 в 10:24:47 #861а тези които ме изкаррват , чорбар да знаят , че единия от никовте ми беше изтрит точно заради писания под статия " батков продава левски на фирни близки до доган " - така че ......да не съм чул повече приказки повече
peter40
на 06.08.2009 в 10:24:00 #860оки
))
предавам му бутилчетата
Левcки
на 06.08.2009 в 10:23:48 #859СУПАТА-ЦСКА!!! Регистриран на: 15.01.2008, 12:05 Пуснато на: 08.06.2008, 11:19 КИКО ИНФОТО Е ОТ МЕДИИТЕ. РЕМАРК НЕ ТИ СИ МИ БАТКО, А АЗ НА ТЕБ. ЕТО И МОЕТО ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ. ЗАПОМНИ ГО. ФЕКАЛИЕФСКИ ЩЕ БЪДЕ ИЗХВЪРЛЕН ОТ ЕВРОТУРНИРИТЕ ЗА 5 ГОДИНИ ОЩЕ ТОЗИ СЕПТЕМВРИ. ЦСКА ТРИЙСЕТ И ВТОРА ТИТЛА ВЗЕ, А ГОВЕДОТО РЕВЕ!!! САМО ЦСКА!!!

Левcки
на 06.08.2009 в 10:22:57 #858веселяк Регистриран на: 18.04.2006, 11:46 Пуснато на: 24.05.2008, 16:06 Само ще ви кажа, че много скоро ще обявя бюджета на ЦСКА, който е най-големият, както в историята на клуба, така и от всички останали отбори", завърши Томов. ======================== Евала бе, Лупи. Разбивай кухите подуенски кратунки само както ти можеш. Умори простака Борат с фунансовата си мощ. Покажи му как можеш да плащаш 3-5 пъти по-високи заплати от говедата.

sakkar
на 06.08.2009 в 10:22:09 #8571449. El Marcone | 06.08.2009 13:15
Залцбург са сериозен отбор, гледах и двата мача с Динамо, поразвинтиха ги...
останалото е ясно 