Отборът на Левски записа престижно равенство в най-силната си зимна контрола в Турция. Младата селекция на Станимир Стоилов изигра добър мач и не се даде на украинския гранд Динамо (Киев) - 1:1. "Сините" се оказаха догонващи в резултата след 31 минути, когато Буялский се разписа в мрежата на Пламен Андреев.
Столичани започнаха слабо второто полувреме, като веднъж гредата, а после и Ван дер Каап се оказаха спасителни за вековниците. В последния четвърт час обаче възпитаниците на Мъри вдигнаха нивото на своето представяне и първо изравниха чрез Костадинов, а малко след това можеха да стигнат и до пълен обрат. Пропуски направиха Марин Петков и гореспоменатият голмайстор.
Притеснителна за "синия" щаб може да се смята контузията на Хосе Кордоба, който напусна терена още в третата минута.
Припомняме, че преди дни, Динамо (Киев), с почти същите футболисти, разби хегемона у нас Лудогорец с 4:1.
Двубоят започна с отлична голова възможност за "сините" още 40-ата секунда. При това тя бе изработена от младоците Асен Митков и Марин Петков. Вторият получи шанса да завършва с воле, ала изстрелът му мина високо над горната греда.
Сериозна неприятност сполетя лагера на българския тим в петата минута. Хосе Кордоба даде знак, че не може да доиграе спаринга и така рано се наложи в игра да влиза Келиан ван дер Каап.
Постепенно Динамо (Киев) пое контрола над събитията и започна да атакува доста активно по фланговете. Най-опасен за "синята" отбрана се оказа бразилецът Витиньо, който не успяваше да притесни по-сериозно Пламен Андреев.
Набиращото все по-високо качество умение на вековниците да пресират дълбоко в полето на съперника, им помогна да притеснят максимално украинците в 23-ата минута. Тогава Бари принуди киевчани да сгрешат, а след това Уелтън отправи удар, който с леки колебания бе спасен от Бушчан.
Селекцията на Станимир Стоилов капитулира в 31-ата минута, когато Виталий Буялски откри резултата. Всичко по-опасно започна точно от украинския национал, който продължи по фланга за поляка Кедзиора. №29 продължи движението си към вратата, за да получи подаване около дузпата, а оттам с едно докосване насочи в незащитения от Пламен Андреев ъгъл.
Шестият в efbet Лига имаше чудесния шанс да възстанови паритета в 39-ата. Цунами се включи по крилото и отправи прострелно подаване, успоредно на голлинията. Бързата топка обаче не бе засечена и от Билал Бари, и от Уелтън.
В даденото от съдията продължение, Филип Кръстев впечатли с качествен индивидуален рейд измежду трима играчи на Динамо. Халфът бе съборен на границата на наказателното поле и получи шанс да стреля от фаул. №30 се нагърби с изпълнението, но прати кълбото доста над горната греда.
Левски стартира много слабо втората част и в рамките на 60 секунди извади огромен късмет от това да не губи вече с 0:2. "Сините" се оголиха в отбрана секунди след сигнала на съдията, а това позволи на Циганков да пуска чудесен пас за колегата си в атака. Той от своя страна незнайно как не намери очертанията на вратата на безпомощния в този миг Андреев. Малко след това новакът Сонко сбърка сериозно и само гредата спря топката по пътя ѝ към мрежата след техничното насочване от Витиньо.
Новият нидерландски бранител на Левски - Келиан ван дер Каап блесна в положителна светлина с настъпването на 52-ата минута. "Сините" отново допуснаха Динамо опасно близо до своята врата, като изчистване на Андреев попадна в краката на непокрития Де Пеня. Уругваецът моментално отправи удар, който почти чудодейно бе блокиран от хвърлилия се на шпагат защитник.
В последните 20 минути, футболистите на Левски отново владееха повече топката в сравнение със своя опонент, но стигайки до наказателното поле на Динамо, рязко губеха и креативността си в завършващата фаза.
Моментът за Левски настъпи в 76-ата минута, когато "сините" се възползваха максимално от грешка на съперника. Футболист на Динамо сбърка в центъра, което отвори перфектна възможност за бърза контра на българския тим. Появилият се само минути по-рано Димитър Костадинов напредна умело и от 15-ина метра отправи неспасяем удар в долния десен ъгъл на Бойко.
Изравняването не бе единствен фойерверк, а по-скоро само началото на страхотно "синьо" представяне. В следващите няколко минути отлични голови възможности се откриха пред Марин Петков и Костадинов, но така и не се стигна до пълния обрат.
На 7 февруари Левски ще изиграе и последната си проверка на турска земя. Съперник на "сините" ще бъде друг тим от Украйна - Верес.
edin_chovek
на 05.02.2022 в 08:09:20 #83Свърши ми киселото зелИ
Но сок има бол
edin_chovek
на 05.02.2022 в 08:06:39 #82А ти га отвориш 24-та , затапиш с 2 ракии и точиш зелев сок в 7 сутринта от тавана ела ми се обади
mehmed-kesedzhi
на 05.02.2022 в 01:25:48 #81Тия като ни дойдат в Разград така ще ги засенчим с едни 5 гола, че ще забравят за едни купи и за каквото и да е!
Bloody_Sword
на 05.02.2022 в 01:10:34 #80Браво на Боро! Гледах само дузпите. Тия от Манчо имат пара, а от години не могат да сглобят състав.
metalkris6
на 05.02.2022 в 01:03:30 #79Гола на Боро е … нередовен , мое мнение Скандално
metalkris6
на 05.02.2022 в 00:59:35 #78Ядосан съм
Ана , важното е да сме живи и здрави
bobi_raf
на 05.02.2022 в 00:57:17 #77Боро са ебати калитковците.
metalkris6
на 05.02.2022 в 00:04:25 #76Тея са.. срам
Ман Ю..!
Чеп за зели не ставате
Да ва е. А в звездите
:
Дърводелци
bobi_raf
на 05.02.2022 в 00:01:50 #75metalkris6
на 04.02.2022 в 23:57:44 #74Аве..
Наздраве
bobi_raf
на 04.02.2022 в 23:35:57 #73cvetomirmagnitski
на 04.02.2022 в 23:33:56 #72Богат съм
Всеки момент очаквам превод и пускам милион за Бенжалюн
СПЕШНО! ПОМОГНЕТЕ!
Казвам се Бакаре Тунде. Аз съм брат на първия нигерийски космонавт, майора от ВВС на Нигерия Абака Тунде. Моят брат е първият африкански космонавт, който замина със секретна мисия на съветската станция "Салют–6" през далечната 1979 година. По–късно той взе участие в полета на съветския "Съюз Т–163" къз секретната съветска космическа станция "Салют 8–Т". През 1990 год., когато СССР се разпадна, той се намираше на станцията. Всички съветски граждани успяха да се върнат на Земята, само за моя брат нямаше място на кораба.
Оттогава до ден днешен той принудително се намира в орбита и само редките транспортни кораби "Прогрес" го снабдяват с необходимото. Независимо от всичко, моят брат не губи присъствие на духа и жадува да се върне вкъщи, в родната Нигерия. За дългите години, прекарани в космоса, неговата постепенно натрупваща се заплата достигна 15 милиона американски долара. Към настоящия момент тази сума се пази в банка в Лагос. Ако успеем да получим достъп до парите, ние ще можем да платим на Роскосмос сумата, която иска, за да организира връщането на брат ми на Земята. За тази операция Роскосмос иска 3 милиона американски долара. За да получим сумата ни е необходима вашата помощ, защото на нас, нигерийските държавни служители са ни забранени всички операции с чуждестранни сметки.
Завинаги ваш: доктор Бакаре Тунде, водещ специалист по астронавтика"
bobi_raf
на 04.02.2022 в 23:31:58 #71Евалунга Рул
bobi_raf
на 04.02.2022 в 23:31:01 #70Алейкум селям, Тити
Ко праат твойте не е истина
bobi_raf
на 04.02.2022 в 23:25:42 #69Асистентът за гола явно е четириного. Няма друга логика да се признае попадението.
metalkris6
на 04.02.2022 в 23:21:26 #68user avatar 98305 СЛЕДВАЙ titikakalele на 04.02.2022 в 23:16:56 #254 Крис, че какво ти пречеше да кажеш че си за череши. Милиционерите , не вярваха на детски сълзи
metalkris6
на 04.02.2022 в 23:09:21 #67user avatar 98305 СЛЕДВАЙ titikakalele на 04.02.2022 в 23:03:06 #251 Метал, знам как си влязал. През оградата. През оградата.. влизахме за череши
На “Гагарин “ и “Спартак” само с билет
metalkris6
на 04.02.2022 в 22:55:48 #66Като “ Пионер” , току що приет
Захвърлих, чантата
Качих се на 15ската
за “Гагарин” …и не знам как успях да вляза..
и гледах Нотингам Форест - Отбор на Варна
metalkris6
на 04.02.2022 в 22:35:59 #65Да си призная
Макар , че е късно и само стари хиени са на линия
От Ингилизите, МанЮ и Ливъра са ми … на сърцето
Като фен на Милан.. малко странно
metalkris6
на 04.02.2022 в 22:07:27 #64Тити, с основния състав сте
Успех
Очаквам над 2.5
Да ме зарадвате