Лудогорец загуби с 1:4 от украинския първенец Динамо (Киев) в предпоследна контрола на разградчани по време на лагера им в Турция.

Денис Гармаш и Витиньо се разписаха набързо и двата отбора се оттеглиха при резултат 2:0. През втората част Миколо Шапаренко и Скорун също се разписаха, а почетният гол за "зелените" го отбеляза Кирил Десподов от дузпа.

Главният съдия на срещата обаче се превърна в главен герой. Той не пестеше картоните, като още в 16-ата минута дори дори изгони Мануел Шоу след две официални предупреждения в рамките на няколко секунди.

Защитникът на Лудогорец фаулира опонент в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа и му показа жълт картон. Тъй като Шоу претендираше, че фалът е извън пеналта, беше изгонен с втори жълт картон. Лудогорец остана с 10 човека, а на мястото му се появи Алекс Сантана.