Старши треньорът на Левски Николай Костов ще направи две промени за деншното гостуване на Арда. Отложеният двубой от седмия кръг в Кърджали е от 19:30 часа. Наставникът на сините ще остави на пейката двама от играчите, които носят основна вина за поражението от Берое в Стара Загора с 1:2.

Под рамката ще се завърне Пламен Андреев. 18-годишният вратар не пази при победата с 1:0 над Черно море, когато не бе и в групата за двубоя и при визитата на заралии.

Арда - Левски 0:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят на "Арена Арда" започва в 19:30 часа.

Той отнесе много критики за представянето си в дербито с ЦСКА (1:1), когато допусна грешка при изравнителното попадение на червените. В първия мач Николай Михайлов нямаше много работа, тъй като защитата пред него не допускаше опасности, докато срещу Берое не се намеси добре и при двете попадения на старозагорци.

Другата промяна на Николай Костов за днешния мач с Арда е в центъра на защитата. Там мястото си ще отстъпи Кристиан Димитров за сметка на Келиан ван дер Каап. Българският национал сгреши фатално в заключителните минути на двубоя срещу Берое, когато подари топката в краката на Сантиаго Годой и нападателят пробяга необезпокояван около 70 метра, и вкара в мрежата на Михайлов.

Наско Сираков гледа Левски преди гостуването на Арда

Мажоритарният собственик проследи част от тренировката

Останалите избраници на треньора ще са същите от Стара Загора. По фланговете на отбраната ще действат Жереми Петрис и Цунами, а партньор на Ван дер Каап ще бъде Хосе Кордоба. Малко пред защитата ще бъде позициониран Дарлан, от когото се очаква да бъде основна движеща сила при изнасянето на топката.

В средата на терена пак ще си партнират Андриан Краев и Хасими Фадига, а по крилата ще атакуват Роналдо отдясно и Марин Петков отляво. Българският национал за втори пореден път ще получи шанс като титуляр.

На върха на атаката отново ще бъде Рикардиньо. Бразилецът разочарова срещу Берое и не излезе на удобна стрелкова позиция през целия мач. Халфът Асен Митков, който пострада след тежък удар в главата в Стара Загора ще започне от пейката и ще се появи след почивката в Кърджали, пише "Тема Спорт".