Левски катастрофира с всичка сила в контрола срещу състава на Сливнишки герой, като двубоят бе неофициален дебют за новия треньор на отбора - Делио Роси.

"Сините" поведоха с 1:0, след попадение на звездната си нова покупка Габриел Обертан, но допуснаха срамно поражение с 1:3.

Бившият футболист на Манчестър Юнайтед се разписа в първата третина от сблъсъка, но след това гостите стигнаха не само до изравняване на резултата, но и до пълен обрат в мача. За това допринесоха и десетките промени, които бяха осъществени в редиците на домакините, с течение на двубоя.

Снимка 307479

Мачът се изигра в три части от по 30 минути, като бе проследен лично от собственика на софиянци Спас Русев, а компания му правеше световният шампион Алдаир.

Промените в Левски започнаха!

Делио Роси въвежда нов режим в отбора

Доминацията на домакините беше категорична в самото начало на контролата. Непосредствено след края на първите 30 минути Роси привика състезателите си и им направи кратък, но по всичко изглежда доста състоятелен разбор на висок тон, след което потърси с очи съгласие от всеки от футболистите на терена.

Столичани изпробваха различни игрови постройки, като стартовите 11 на Роси на първо време сюрпризираха.

Феновете на Левски подкрепиха солидно отбора си, като на стадиона имаше повече зрители, отколкото в някои от срещите от Първа лига. Единствено сектор "А" прие привърженици, а входът за проверката бе безплатен.

За съжаление запалянковците си тръгнаха безкрайно разочаровани към домовете си, като любимците им загубиха.

Стартовият състав на Левски: Митрев, Цветкович, Орачев, Ангелов, Яблонски, Прохазка, Гомес, Панайотов, Обертан, Вутов, Буш

Резерви: Любенов, Боримиров, Найденов, ст Иванов, Аданиджи, Нар, Патрик, Мапуку