Левски приключи участието си в турнира за Купата на България през този сезон. "Сините" отпаднаха на осминафинал след загуба след изпълнение на дузпи срещу Черно море. Двубоят се разви изключително драматично, след като варненци стигнаха до изравнителен гол в добавеното време на редовните 90 минути, дело на Георги Божилов. При наказателните удари Филише Нашименто можеше да прати столичани в следващата фаза, но се подхлъзна и прати топката високо над вратата. След това Нуно Рейш нацели горната греда и тимът на Славиша Стоянович бе аут от надпреварата.

"Моряците" започват да се превръщат в истински кошмар за Левски що се отнася до мачовете в турнира за националната купа. Варненци неизменно триумфират в последните три сблъсъка с вчерашния си опонент в турнира.

Снимка 387022

През сезон 2016/2017 Черно море отстранява "сините" отново на осминафинал. Тогава двубоят се играе на "Герена", а гостите триумфират с 3:2 след продължения. Варненци повеждат с 2:0 с голове на Александър Цветков и Бакари през първото полувреме. През втората част Левски, воден от Елин Топузаков, стига до изравняването с попадения на Тунде Адениджи и Димитър Пиргов. В първото продължение на срещата Александър Цветков реализира второ попадение и носи победата на Черно море.

През сезон 2014/2015 Левски губи от варненци във финала. Тогава двубоят се провежда на "Лазур" в Бургас и още навява лоши спомени на феновете на родния гранд. Двубоят се развива отлично за столичани до ... третата минута на добавеното време. Малко преди края на първата част Стенио дос Сантос е изгонен за два бързи жълти картони. През втората част възпитаниците на Стойчо Стоев повеждат в резултата. Точен е Аниете в 72-ата минута. "Сините" вече се виждат носители на Купата, когато Черно море стига до изравнителен гол. Всичко започва с грешка на вратаря Боян Йоргачевич, който вместо да забави играта, праща топката от аут в тъч. Последва атака за "зелено-белите" и Бакари изравнява резултата. В продълженията на срещата Левски отново е отборът, който владее инициативата, но в 119-ата минута Матиас Курьор пое топката от своята половина, размина няколко съперникови и вкара победния гол за своя отбор.

Дежа вю за Левски! Черно море изхвърли "сините" от Купата на България след страхотна драма с дузпи!

Варненци продължават напред

На 13 декември 2009 година Черно море разбива "сините" с 4:1 на "Тича". Двубоят отново е от осминафиналите за Купата на България. Още в 13-ата минута съдията Станислав Ставров гони Юсеф Рабех за брутален фаул срещу Герасим Заков. Домакините излизат напред в резултата в 29-ата минута с гол на Тодор Колев. В 38-ата минута Живко Миланов изравнява. Две минути по-късно реферът отменя чист гол на Левски. След центриране отляво Николай Домакинов скача, за да играе с глава, вратарят на Черно море също скача, но не успява да стигне до топката, изпуска я и тя влиза във вратата. Съдията обаче отменя попадението. На терена влиза и Христо Йовов, който загрява извън полето, за което Станислав Ставров му показа директен червен картон.

В последната минута на първото полувреме Даниел Георгиев е точен за 2:1. През втората част домакините, водени от Велизар Попов, играят много по-организирано и стигат до още два гола, дело на Георги Илиев и Танко Дяков. Треньорът на Левски Георги Иванов е изгонен и доглежда мача от тунела.

Снимка 386867

Преди това, през сезон 2012/2013 столичани успяват да се справят със своя съперник, но в два мача. Левскарите бият с 4:0 на "Герена" в първи двубой от 1/8-финалите на турнира. Тогава по два гола вкарват Дъстли Мюлдер и Жоао Силва. В реванша победата е за Черно море с 1:0. Точен е Росен Колев.

На 22 март 2006 година Черно море надделява над Левски с 3:2 след страхотна драма с продължения и слагат край на 21-годишната си серия без победа в турнири. Двубоят е на препълнения "Тича", където има над 11 хил. Зрители. Входът е безплатен.

Снимка 387021

Домакините започват отлично срещата и повеждат набързо с 2:0. Точни са Марин Христов и Петър Костадинов. През втората част Левски взима инициативата и стига до изравняване чрез Емил Ангелов и резервата Георги Иванов-Гонзо. Победният гол вкарва Веселин Вачев.

В продълженията гостите са с 10 души, след като Станислав Ангелов получава контузия в 88-ата минута, а наставникът Станимир Стоилов е направил трите си смени. В 119-ата минута е изгонен и Даниел Моралес.

Левски пет пъти поред губи от Черно море, когато победителят се решава в един мач. Любопитно е, че в четири от случаите се стига до продължения, а вчера за първи път се стигна до изпълнения на дузпи.