Нищо ново не се случи на стадион "Тича" във Варна, където Левски загуби спечелен мач срещу Черно море, при това в типичен стил - след дузпи.

Двата отбора завършиха при равенство 2:2, което бе фиксирано в добавеното време на мача след дежурния голмайстор на варненци, когато стане дума за мачове с Левски - Георги Божилов.

Черно море - Левски 2:2, дузпи решиха изхода на "Тича"!

Вижте по минути изключително драматичния развой на срещата

Загубата коства ранното отпадане на "сините" от турнира за Купата на България, при това за пореден път черна котка на пътя им се оказват именно "моряците". Но всичко по реда си...

Началото загатна, че днес няма да е денят на Левски. Още в 5-ата минута Холмар Ейолфсон се контузи тежко и напусна терена принудително, заменен от Аймен Белаид.

Все пак Левски поведе малко след това!

Кабрал получи топка от Мариани пред наказателното поле, холандецът стреля мигновено, а след лек рикошет в гърба на Васил Панайотов, топката влетя в мрежата за 0:1!

Реакцията на варненци обаче бе мигновена!

Георги Илиев пусна извеждащ пас зад неориентирания Белаид, а Божидар Митрев по още по-неориентиран начин допусна топката край себе си след удар на Зехиров за 1:1!

Снимка 386857

Постепенно Левски овладя инициативата в средата и се настани в половината на съперника, но отборът на Славиша Стоянович не успяваше да създаде от т.нар. "чисти голови положения".

На сцената излезе и съдията Ивайло Стоянов, който не видя 100-процентова дузпа за умишлена игра с ръка на Пламен Димов при подаване на Габриел Обертан към Станислав Костов.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1, а втората част започна с натиск на левскарите, които имаха желанието да решат изхода от двубоя в редовното време.

Снимка 386858

Стигна се до няколко разбърквания в наказателното поле на Благой Макенджиев, при които обаче липсваше завършващият удар. Дойде обаче 78-ата минута на мача!

Поредна изсипана топка от Цветкович завърши с опит за удар на Яблонски извън наказателното поле по диагонал, тя попадна в Тиам, за да може последният на 6-7 метра от вратата да се разпише за 2:1!

Очаквано Черно море тръгна ва банк, за да изравни, а националът Радослав Василев бе много близо до изравняване, но ударът му с глава прелетя до страничната греда при остро центриране на капитана Георги Илиев!

Домакинските привърженици все пак избухнаха в първата минута на добавеното време!

Мартин Минчев проби отдясно и намери Георги Божилов, който обърна технично глезена и прати кълбото в мрежата за 2:2, вкарвайки срещата в продължения!

В тях и двата отбора гледаха предимно да не сгрешат, в изчакване на дузпите, които по традиция никога не са били силната страна на Левски. Ключов се оказа един от последните моменти в мача - в игра се появи Нашименто, който замени Костов с идеята да бие дузпа...

Снимка 386859

Прир ударите от бялата точка всичко вървеше перфектно за "сините" - Черно море бе изпълнил петте си дузпи, а Божилов бе изпуснал веднъж. Левски пък бе вкарал и четирите си удара, а зад топката застана Нашименто. Португалецът обаче вместо да класира "сините" напред в турнира за кеф на повече от 2000 привърженици на Левски, се подхлъзна и щеше да прехвърли стадиона с изпълнението си.

Пламен Димов нямаше този проблем и вкара 6-ата дузпа, а Нуно Рейш натресе горната греда и така Левски отпадна в типичен стил от турнира за Купата на България... От 6 дузпи пък вратарят Божидар Митрев не успя да спаси нито една!

С тон с целия карък за левскарите, капитанът Иван Горанов също получи травма и бе заменен принудително, със съмнения за спукано ребро.

С други думи - кошмарът за Левски тази вечер бе пълен...