Премиерът Бойко Борисов коментира темите с проверките в лотарийните компании и проектозакона за хазарта. Той изрази недоумение защо се намесва футболен клуб Левски.
"Левски ще го има винаги", заяви Борисов. Утре той ще се срещне с фенове на "сините".
Ето какво каза премиерът днес пред медиите:
"Създава се едно много грешно впечатление. Къде с умисъл или незнание, не знам... В публичното пространство вървят едни странни заключения. На моето бюро има доклад от Агенцията за дължавен и финансов контрол. Адресирано е до финансовия министър и главнния прокурор. Той е от много страници. Това е официален доклад. Касае разлика за плащане на такси за стотици милиони. Прегледах го внимателно, има много фирми. Няма да ги коментирам като имена. Никъде в доклада не пише за футболен клуб Левски. Сега прокуратурата проверява доклада. Редно ли беше този доклад да бъде прибран и скрит? Къде виждат в този доклад физическо лице, да не говорим футболен клуб? Аз утре ще се видя с желаещите, така или иначе се виждам с всики. Аз съм левскар, всички знаят. И то болен левскар. Трябва ли, когато дойде този доклад, защото мога да си помисля нещо, да го скрия? За каква национализация и одържавяване става въпрос? Ако е вярно това, значи не са платени стотици милиони лева такса. Проверката в хазарата продължава. Дали е виновна комисията, дали хора ще бъдат осъдени, ще видим. В момента всички работят на пълни обороти.
Изведнъж започват някакви срещи с фенове, някакви предупреждения... За какво? Че не съм скрил доклада ли? Ако някой не си е платил таксите - фирмата си е негова. Къде е одържавяването? Къде е национализацията? Какви са тези думи? Или бизнес, през който са минали близо 3 милиарда, трябва да бъде непроверяван? Или да не плащат данъци и такси?
То се обвързва и със Закона за хазарта, който ние отдавна искаме да променим. Този доклад има пресечна точка с това, което се предлага в парламента. Ако се стигне до гласуване от мнозинството, изрично трябва да се впише, че не може да се дава на концесия. Трябва да бъде в забранителния списък за приватизация. Да е абсолютно сигурно, че освен държавата, никой друг няма да се занимава с тази дейност. Защото това е второто, което се опитват да го направят - че едва ли не друг играч или играчи трябва да се вкарат в този бизнес. Изрично това трябва да бъде описано.
Ако този доклад е верен - много хора ще имат проблем. Ако не е верен - няма от какво да се безпокоят. Сега е дошло времето на тази проверка. Къде е свързан Левски? Левски го е имало и преди мен, и след мен, и преди Божков, и след Божков. Винаги ще го има! Никой не може да пипне на някого фирмата. Но ако не плащат таксите - взима се лиценза. Само това, нищо друго".
elaizgrey
на 23.01.2020 в 15:22:16 #140RIP лефска 1992- 2020. Време е Тити да оплаче трупа на разпоретината.
MayDay
на 23.01.2020 в 15:22:16 #139Не знам пичове, аз мисля да ходя в събота на Сурва на жълтите павета. Елате и вие да гоним злите сили
Аврамов
на 23.01.2020 в 15:21:50 #138И фалит ще има и припознаване, ======================================= Напразно ще чакаш. Левски и ЦСКА не могат да бъдат фалирани. освен, ако самите им собственици не го искат. Божков не го искаше и плати за това 19 милиона. Инджов и Ганчев обаче го искаха и не платиха 19 милиона, които съдът определи като окончателно задължение. Поискаха базите и стадиона и платиха за това общо 8 милиона.
top_spor
на 23.01.2020 в 15:21:47 #137MayDay на 23.01.2020 в 17:13:51#263 Влечуго, Ти си знаеш, няма нужда от клетви, ти си знаеш ;) Левски ще го има и никога няма да припознаем друг! Дори Мутрата го знае. Не сме се женили за Черепа, не сме го молили за нищо. Като не иска и не може ... прав му път. ____________________________________________________________________________________ "Прав му път!", трудно баце... Черепа бизнеси не обича да подарява справка ЦСКА! Ще трябва да се намери будала да му заплати ТЕЗИ 19 млн.лв. инвестиция, в противен случай- служебен собственик Дора Милева.
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 23.01.2020 в 15:17:01 #136Боко:от дете съм теле
без спонсори няма да ви оставя
избори идат
ChernotoVlechugo
на 23.01.2020 в 15:16:14 #135Лотарии не търкам, но виж един ден послушах Пиргоса как ЦСКА Разград нямало пети мач да стане 0 на 0 и го гирах с няколко десетки левас и изгорях......
MayDay
на 23.01.2020 в 15:13:51 #134Влечуго, Ти си знаеш, няма нужда от клетви, ти си знаеш ;) Левски ще го има и никога няма да припознаем друг! Дори Мутрата го знае. Не сме се женили за Черепа, не сме го молили за нищо. Като не иска и не може ... прав му път.
Мик Джагър
на 23.01.2020 в 15:13:46 #133Тъкмо тия дни се бях замислил за шуменското Деко и ми се струва, че се е преродил в Аврамов. Никой не може да се мери с Домуса, само г-н Божков, нал тъй момче
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 15:12:19 #132Аврамов Вашият бастун правилно каза :” ракиен патриотизъм ,на трапезни войводи” Така почти правилно описа 70% от феновете на Левски ,а той от опит знае! И фалит ще има и припознаване,стара схема в България още от времето на Левски Кюстендил-Локо Пловдив!
Аврамов
на 23.01.2020 в 15:12:12 #131А бъдещето е ясно. Всичко в тази държава трябва да се решава, зависи и управлява от ЕДНО място и гледаме в момента онагледяваща акция. ТОЙ определя кой ще развива бизнеса. Той определя кой има право на съществуване. ТОЙ ще определя кой да стои начело на клубовете, ТОЙ ще разпределя средствата за стадиони, ТОЙ ще раздава титлите и медалите по график тъй, че гласоподавателите да са доволни.
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 15:07:06 #130Чурчак Газпром ба ,ей ги лопат на Дуранкулак,ще изкъртят вратътъ! Фантаст!
AK 47
на 23.01.2020 в 15:06:51 #129за кой ли път за кой ли път: тато върни ни гунди, после: върнете чорни спасете леффски.. сега: баце остави ни черепа спаси лефффски...... съдба говежда съдба казионна съдба милиционерска съдба на аутсайдери
Аврамов
на 23.01.2020 в 15:04:13 #128Kаквото и да се случи, припознаване няма да има. Критичната маса пари са платени. Сред тях и жизненоважните дългове към УЕФА. Всичко останало е въпрос на решение и разсрочване, така, че фалит и закриване няма да има. Всичко това струва не осем, а деветнайсет милиона. В някаква степен всички могат да бъдат доволни. Левскарите, защото се спасиха от червената участ, а цесекарите, защото ги чакаше нова деветгодишна пауза, но този път синя. Най-доволни са в Лудогорец, защото Божков единствен можеше да се мери и дори превъзхожда тяхната организационна и финансова сила.
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 15:03:55 #127Лефски ще има ли пари за автобус до Васил Левски на 15.02.?
ChernotoVlechugo
на 23.01.2020 в 15:00:52 #126MayDay на 23.01.2020 в 16:56:31#245 Влечуго, спри да търкаш талончета. Аз не търкам. Ние не сме като васфанатизирани роби на Бащицата. Аз билет те съм търкал нито един последните 10 години и мога да се закълна да умра тази вечер и утре да не пиша. Ти можеш ли?
С моите пари плащам данъци от които се формира бюджета на МВР. Което ви покрива данъците и таксите
Косвен вид съм ви спонсор и собственик
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 14:58:49 #125Кой ще поеме Левски Сини богаташи няма,пак ще е някой цесекар!
Machkai.Kobra
на 23.01.2020 в 14:57:40 #124Ватерло оо ватерло Не ме мисли мене Виж се в огледалото надупена налапал кора на божко чак до макарите и се предлагаш на бате ти Бойко белкем ви спаси и тоя път.... Смешно ли ти е? Щото на мен ми е два пъти по смешно Айде обясни ми какъв космат ще. Го търсите утре при Бойко? Националите не са ходили при него да го питат как ще я караме без кинтаж ама частното клубче с 1000 фена наркоманчета редят ред сополи ред сълзи Молим ти се бате Бойко спаси ни пак Всички ви виждаме колко сте жалки
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 14:57:32 #123Майдей Аз съм против фалита на Лески! Ще станете силни,ако почнете от кота 0! Аз съм за Будна Кома!
elaizgrey
на 23.01.2020 в 14:56:39 #122Мда, закона минал през бюджетната комисия. Явно Пиргоса ене е стигнал навреме. Нищо, ще е там за продажбата. Продава се фалирал клуб - цена по договаряне.
MayDay
на 23.01.2020 в 14:56:31 #121Влечуго, спри да търкаш талончета. Аз не търкам. Ние не сме като васфанатизирани роби на Бащицата.