Бившият футболист на Левски Роман Прохазка се утвърждава все повече като основна фигура в състава на чешкия шампион Виктория (Пилзен).

Преди няколко дни словакът бе сред стартовите 11 срещу Реал (Мадрид) на "Бернабеу", а днес вкара гол за тима си в мач от местното първенство. Прохазка се разписа от дузпа при победата с 2:1 над Словачко от 13-ия кръг на чешкото първенство.

С успеха отборът на Виктория излезе на лидерската позиция с 31 точки, с една повече от Славия (Прага), който обаче е с мач по-малко.

Хавел откри резултата за Виктория в 36-ата минута, а доскорошният играч на Левски покачи на 2:0 от дузпа в средата на второто полувреме. Малко след това Даничен намали на 1:2, но за повече гостите нямаха сили.

Роман Прохазка: Давах всичко от себе си за Левски, няма да забравя дербитата с ЦСКА