Атакуващият футболист на Левски Илиян Стефанов ще бъде на разположение на Николай Костов за домакинството на Черно море. Двубоят с моряците е на 22 октомври, неделя, от 16:00 часа.

25-годишният футболист счупи пръст на ръката си, което го извади от сметките на треньора за дербито с ЦСКА (1:1). Той се възстановява по план и ще бъде готов да вземе участие срещу варненци.

Жереми Петрис притесни Левски

Ето защо

Илиян Стефанов не може да се похвали с много игрови минути през този сезон. В Първа лига до момента той има на сметката си шест двубоя, или по-точно 134 минути, в които вкара един гол - при 6:0 над Локо София.

Атакуващият футболист изигра и още три мача в квалификациите за Лигата на конференциите, където обаче не се разписа.

В момента той е използван от Костов като опция за върха на атаката за заместник на Рикардиньо. За сравнение през миналия сезон Стефанов бе на терена в 30 срещи във всички турнири, в които реализира четири попадения.

През идната седмица в Левски ще научат и какво ще е наказанието заради поведението на част от феновете по време на дербито с ЦСКА - тогава двете публики се обстрелваха със сигнални ракети. Възможно е "Георги Аспарухов" да бъде затворен частично или напълно, пише "Тема Спорт".