Левски успя да победи Черно море в последната си контрола от предсезонната подготовка. Проверката бе генерална репетиция за "сините" преди гостуването на Марибор в Словения на 14 юли.

Столичани се наложиха с 1:0 с гол на Антонио Аниете от пряк свободен удар в последната 90-ата минута.

Двубоят носеше по-особен заряд заради първата среща на Георги Иванов с бившия му тим.

Гонзо се поздрави радушно с доскорошните си колеги, като им пожела успех в предстоящия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа срещу Марибор.

„Сините” стояха по-добре на терена в Правец, като чак в края стигнаха до попадението.

Първото опасно положение дойде чак е 56-ата минута, когато Франсис Нар намери Антонио Аниете на границата на наказателното поле, испанецът се обърна и потърси близкия ъгъл, но Чанович се справи, избивайки в корнер.

В 79-ата минута Венцислав Христов засече центриране от корнер на задната греда и от непосредствена близост не улучи.

В 90-ата минута Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Антонио Аниете, който стреля точно и донесе успеха на своя тима.

Така, Левски завършва лятната си подготовка с три победи (3:1 над Септември София, 3:2 над Дунав Русе и 1:0 над Черно море) и едно равенство (0:0 срещу Радник Сурдулица). На 14 юли от 21:00 ч б.в. на стадион „Людски врът” е първият мач срещу словенския Марибор от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (46-Иван Чворович), Сашо Александров, Сърджан Лукин (15-Александър Александров), Димитър Пиргов, Джереми Де Ноойер (46-Антонио Аниете), Роман Прохазка, Георги Костадинов, Франсис Нар, Мики Орачев, Венцислав Христов (80-Божидар Краев)
Резерви: Иван Чворович, Ивайло Найденов, Атанас Кабов, Божидар Краев, Станислав Иванов, Антонио Аниете, Бабатунде Адениджи
Старши треньор: Люпко Петрович

ЧЕРНО МОРЕ: Александър Чанович, Ондрей Сукуп, Даниел Златков, Александър Цветков, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Георги Илиев, Тодор Паланков, Владислав Романов, Иван Коконов, Георги Андонов
Резерви: Иван Дюлгеров, Емил Михайлов,Траян Траянов, Мартин Костадинов, Пламен Николов, Илиян Неделчев, Андреас Васев, Георги Радев, Валентин Йосков, Николай Минков, Ян Малик, Паоло Енрике, Дени Симонович

Старши треньор: Георги Иванов