Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90+3′

Край на срещата.

АЕК (Ларнака) победи Левски с 3:0 в мач от втория кръг на Лига Европа

Абсурден червен картон провали Левски в Кипър, "сините" инкасираха три гола за осем минути

Столичани загубиха с 0:3 от АЕК

90′

Три минути продължение.

87′

Тричковски е заменен от Сполярич.

86′

Спасяване на Миятович! Тричковски получи топката в близост до вратаря и нанесе удар, който бе спасен от Милан. Последва добавка на Асобре, но топката мина над вратата.

82′

Здравко Димитров влиза на мястото на Станислав Иванов.

77′

Тюлемесе влиза на мястото на Яну.

76′

Ервел е заменен от Асобре.

75′

ГОЛ ЗА АЕК! Ектор Ервел вкара страхотен гол. Холандецът бе оставен сам на около 30 метра от вратата на Миятович и не остави никакви шансове на черногорския вратар.

75′

Жълт картон за Ервел.

72′

Тоньо лови удар на Паулиньо.

70′

ГОЛ ЗА АЕК! Раул Руис е автор на попадението. Кипърците се възползваха от нова грешка в отбраната на Левски. Той бе изведен с пас с пета от Яну и с удар в близкия ъгъл Руис вкара за 2:0.

66′

ГОЛ ЗА АЕК! Апостолос Яну се разписа. Нападателят бе изпуснат от защитата на Левски и с техничен удар отблизо се разписа за 1:0.

65′

Ервел проби отляво през Юруков и намери Яну в наказателното поле. Австралийският нападател опита удар, който Миятович спаси.

63′

Жълт картон за Нуно Рейш.

59′

Акоран проби през центъра, а Тиам не успя да го спре. Испанският ветеран насочи топката къл долния десен ъгъл на Миятович, но вратарят нямаше проблеми и спаси.

53′

Нова добра атака на Левски отляво. Паулиньо преодоля двама съперникови играчи и опита удар, който Тоньо улови.

51′

Неточен удар на Паулиньо извън наказателното поле.

50′

Спасяване на Миятович!! Тричковски нахлу в наказателното поле през центъра и пусна към Ервел. Холаднецът опита удар, който Миятович отрази.

49′

Састре преодоля Горанов отдясно и опита удар по диагонала, който премина опасно покрай гредата.

46′

Каргас е заменен от Юруков.

46′

Насиру Мохамед заменя Алар.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

45+1′

Втори жълт картон за Живко Миланов. Защитникът на "сините" е изгонен след грозна симулация на играч на АЕК.

45′

Две минути продължение на първата част.

41′

Каргас се опита да изчисти едно центриране в наказателното поле на Левски. След рикошет топката стигна до Тричковски, който от няколко метра стреля право в играч на "сините".

40′

Жълт картон за Станислав Иванов.

37′

Топката стигна до Паулиньо на границата на наказателното поле. Бразилецът опита удар, който бе безкрайно неточен.

34′

Жълт картон за Миланов.

33′

Удар на Каргас с глава е блокиран от играч на АЕК.

27′

Жълт картон за Акоран.

26′

Удар от дистанция на Акоран рикошира в играч на Левски и излезе в корнер.

Феновете на Левски се сбиха със стюардите на стадиона на АЕК

Мелето бързо бе потушено

25′

Жълт картон за Каргас.

23′

Спасяване на Тоньо!!!! Станислав Иванов се справи с двама защитници от ляво и върна топката към границата на наказателното поле. Там бе Хали Тиам, който потърси горния десен ъгъл на вратата, но стражът на домакините успя да избие.

20′

Възпитаниците на Петър Хубчев започнаха по-добре мача. "Сините" пресират дълбоко АЕК и не позволяват на домакините да владеят продължително топката. Единственото по-опасно положение пред една от двете врати бе пропуснато от Алар.

14′

Иван Горанов получи удари главата си в тази на съперников футболист. Медицинският щаб оказа помощ на защитника, който ще довърши срещата с превръзка на главата.

5′

Пропуск на Алар!!! Магичен пас на Мариани изведе Дени Алар сам срещу Тоньо. Австрийският нападател обаче стреля право във вратаря на АЕК и испанецът изби в корнер. След неговото изпълнение удар на Каргас минава покрай вратата.

2′

Феновете на Левски се сбиха със стюардите на стадиона.

1′

23. Тюлемесе 77. Юруков

Левски дава старт на българските битки в евротурнирите. В 18:30 "сините" излизат срещу АЕК (Ларнака) в опит да постигнат трета победа на европейската сцена този сезон. В Кипър ги посрещна изключително топло време с голяма влажност.

"Моите играчи винаги са фаворити. Няма значение от противника", заяви старши треньорът Петър Хубчев на пресконференцията преди двубоя.

Петър Хубчев: Очаква ни много тежък мач, Костов е в състава, ще помага с каквото може
Обновена

Хубчев: Очаква ни много тежък мач, Костов е в състава, ще помага с каквото може

"Найденов има някакъв вирус, всички други са здрави и са на разположение"

Левски стартира обнадеждаващо сезона. Столичани се справиха с Ружомберок с общ резултат 4:0, а в първенството записаха победа над Дунав с 4:1 и нулево равенство с Етър на "Ивайло".

Срещата с Левски ще е трети официален мач за  АЕК, като досега тимът е изиграл само двата си двубоя в предния кръг на Лига Европа. В тях кипърците записаха две трудни победи срещу молдовския Петрокуб. Сезонът в Кипър започва след месец и определено тимът не е в най-добрата си форма. От друга страна "АЕК Арена" е истинска крепост в евротурнирите. Тимът е изиграл осем двубоя от предварителните кръгове в Лига Европа на новото си съоръжение, като е записал седем победи и едно равенство. Головата разлика в тези двубои е 21:0.

Кипърците играха миналия сезон с Лудогорец в групите на Лига Европа, като двата тима така и не успяха да се победят.

"Времето е много топло. Имат малко предимство, тъй като тренират всеки ден на такова време, но ще е топло и за двата тима", сподели капитанът Живко Миланов, който има три титли на Кипър с АПОЕЛ (Никозия).