Отборът на Сао Пауло изпусна възможността да стане предсрочно шампион на Бразилия по футбол за трета поредна година, след като завърши наравно 1:1 с Флуминензе в мач от 37-ия и предпоследен кръг.

В същото време Гремио срази с 4:1 като гост изпадналия от елита Ипатинга и съхрани макар и минимални шансове да стъпи на върха.

Кръг преди края Сао Пауло има аванс от три точки и по-добра голова разлика със седем гола. В последния кръг шампионите гостуват на Гойас, който вече си осигури участие в турнира за купа Судамерикана, а Гремио приема Атлетико Минейро. Флуминензе - финалист в тазгодишното издание на купа

Либертадорес, изненадващо поведе в резултата на стадион Морумби, след като вкара при добавка в 49-та минута. Само осем минути по-късно обаче нападателят Борхес изравни.Оттук нататък домакините окупираха половината на гостите, нотака и не стигнаха до победен гол. Седем минути преди края защитникът Андре Диас нацели левия страничен стълб след удар с глава и това бе последната възможност за Сао Пауло да вземе трите точки.

Още по-изненадващо Ипатинга поведе на Гремио с гол на Пабло Ескобар в петата минута. Още до почивката обаче гостите обърнаха развоя на двубоя и дръпнаха с 3:1 след две попадения на нападателя Марсел и един гол на Жеан. През второто полувреме Гремио вкара още един гол чрез Лео.

Португеза направи 2:2 със Спорт Ресифе и е вторият изпадащ от елита. Останалите два изпадащи ще бъдат определени в последния кръг.

Това важи и за участниците в турнира за купа Либертадорес. Сао Пауло и Гремио си осигуриха участие, а след последния кръг ще стане известно кои още два отбора от Палмейрас, Крузейро и Фламенго ще ги придружат.

Сао Пауло - Флуминензе - 1:1

Начело във временното класиране е Сао Пауло със 72 точки, пред Гремио - 69, Палмейрас - 65, Крузейро и Фламенго - по 64, Интернасионал - 54, Гойас и Коритиба - по 53 и други.