Бившият носител на Златната топка - бразилецът Роналдо отбеляза два гола за своя Коринтианс. Попаденията обаче стигнаха на тима само за равенство 2:2 срещу Палмейрас, който пък доигра мача с десет души.

Роналдо вкара първото си попадение от дузпа в 38-та минута. Втория си гол той отбеляза в 66-та минута. Коринтианс пък реализира в 51-та и 85-та минути. Тимът завърши с десет души след като вратарят Маркос бе изгонен. Палмейрас няма загуба от Коринтиас вече трета година, а този сезон отборът се стреми към първа титла от 1994-а година насам.

Равенството беше достатъчно на Палмейрас да си върне първото място в класирането, макар и с равни 58 точки със Сао Пауло след 33-ия кръг на бразилското първенство. Пет кръга преди края на 3-о място с 56 точки е Атлетико Минейро, който се наложи с 3:2 като гост на Гояш. 4-ият Фламенго пък надви Сантос в скандален мач с 1:0 в събота и изостава на 4 точки от лидерите.