Ривър Плейт стигна до равенство 3:3 срещу гостуващия Уракан, макар че до почивката губеше с 0:3 в последния мач на Диего Симеоне начело на аржентинския гранд.

Симеоне обяви в петък, че напуска Ривър Плейт след отпадането от турнира за Копа Судамерикана, но след впечатляващия обрат срещу Уракан бе аплодиран от феновете на тима.

Уракан поведе с 3:0 до 34-а минута, но през второто полувреме домакините се вдигнаха на щурм и стигнаха до точката след голове на Матиас Абелайрас, Радамел Фалкао от дузпа и Едуардо Туцио.

Диего Симеоне оставя Ривър Плейт на последното място в класирането, а отборът няма победа вече 12 мача на домашна сцена.

Съперникът на Ривър, Бока Хуниорс е на другия полюс, след като победи като гост Арсенал с 1:0 и дели първото място в класирането със Сан Лоренцо.

Двата отбора имат по 29 точки, но Бока е с по-лоша голова разлика. Хуан Роман Рикелме донесе победата на Бока Хуниорс с гол от пряк свободен удар в последната минута на мача.