Ривър Плейт победи Расинг с 4:2 и с пълен актив от 9 точки след 3-ия кръг дели първото място в първенството с Арсенал. Двубоят се игра на неутрален терен заради затварянето на стадиона на Ривър Плейт за 5 срещи. Причината е в сбиването преди две седмици между враждуващи фракции сред привържениците на Ривър Плейт.

Колумбийският нападател Радамел Фалкао Гарсия вкара два гола за победата на Ривър, а по веднъж се разписаха Диего Галван и Виктор Сапата.

Полузащитникът Хуан Роман Рикелме бе в основата на победата на Бока Хуниорс с 3:1 над Индепендиенте в друга среща от аржентинското футболно първенство.

Индепендиенте поведе с гол на Емилиано Арментерос, но Бока обърна резултата до почивката чрез Нери Кардосо и Родриго Паласио, като и двете попадения бяха изработени от Рикелме, който е в Бока под наем от испанския Виляреал.

Нападателят Мартин Палермо се разписа в последната минута и оформи крайното 3:1.

Велес Сарсфийлд допусна първа загуба под ръководството на новия старши треньор Рикардо ла Волпе след 0:2 от Архентинос Хуниорс.

Нуева Чикаго - Арсенал 0:4

Класиране: Арсенал и Ривър Плейт по 9 точки, Бока Хуниорс и Сан Лоренсо по 7 и други.