В очаквана с голямо нетърпение контролна среща в Саудитска Арабия тази вечер Аржентина победи Бразилия с 1:0.

В герой за аржентинците се превърна обичайният заподозрян -  Лео Меси, който отбеляза единственото попадение.

Звездата на Барселона не беше обличал екипа на "албиселесте" от срещата за третото място на Копа Америка насам. Тогава той получи червен картон, след което пък отправи тежки обвинения към ръководството на южноамериканската футболна федерация.

Бразилците започнаха страхотно и в 10-ата минута спечелиха дузпа, след като Жезус беше препънат от Леандро Паредес. Нападателят на Манчестър Сити застана зад топката, но не уцели вратата.

Четири минути след това Меси спечели дузпа в другия край на терена за своя тим, след като беше препънат от Алекс Сандро. Капитанът се нае с изпълнението, но подобно на Жезус стреля слабо. Вратарят Алисон парира, но при добавката Лео нямаше как да сгреши - 1:0 и победа за Аржентина.