Халфът на Ривър Плейт Хуан Кинтеро бе определен за играч на мача в реваншна на финала за Копа Либертадорес срещу Бока Хуниорс, спечелен от "милионерите" с 3:1 след продължение.

Двубоят се игра на "Сантиаго Бернабеу" в Мадрид късно снощи.

Кинтеро влезе като резерва в 59-ата минута на мястото на Леонардо Понсио и вкара втория гол за своя отбор със страхотен удар от границата на наказателното поле.

"Заслужено спечелихме купата. Знаехме, че съперникът ни е много добре подготвен физически и тактически. Беше трудно, но се борихме до последно и успяхме.

В момента с гола видях свободно пространство и реших да стрелям. Обработих топката с едно докосване и се получи хубав удар", каза героят на Ривър.

Ривър Плейт спечели Копа Либертадорес след 3:1 над Бока Хуниорс

Копа Либертадорес е за Ривър Плейт! Бока Хуниорс на колене след 120-минутна драма и обрат на "Бернабеу"!