Уругвайският Дефенсор изхвърли Фламенго на 1/8-финалите на турнира за Копа Лоибертадорес. В мач-реванш от тази фаза на надпреварата бразилският тим победи с 2:0, но след загуба в първата среща с 0:3 напусна състезанието. За Фламенго с две попадения се отличи Ренато.

Домакините имаха сериозни претенции към рефера на мача Ектор Балдаси за това, че не е дал по-сериозно продължение на редовното време.

Участието си в турнира приключи и шампиона на Бразилия Сао Пауло, след като бе отстранен от друг бразилски тим Гремио. В реванш Гремио победи на свой терен с 2:0. Първата среща завърши 1:0 за Сао Пауло. Чеко даде преднина на Гремио още в 18-та минута, а Диего Соуза в 75-та минута вкара попадението, което прати отбора на 1/4-финалите на турнира.

Тимът на Бока Хуниорс загуби при гостуването си на друг аржентински тим Велес с 1:3, но продължава след 3:0 в първия мач.

Сарате откри резултата в 14-та минута, но с попадение директно от ъглов удар в 32-та минута за 1:1 звездата на Бока Хуниорс Хуан Роман Рикелме на практика реши двубоя. До края на срещата отново Сарате и Рамон Окампо вкараха още две попадения за Велес. В последните минути на срещата отборът на Велес опита всичко за да стигне до още едно попадение, но вратарят Каранта с отличните си намеси не позволи това.