Аржетина напомни за себе си и разби с 4:0 Мексико в контролна среща, играна в Сан Антонио. "Гаучосите" бяха без голямата си звезда Лионел Меси, но в обувките му влезе нападателят на Интер Лаутаро Мартинес, който вкара хеттрик. Леандро Паредес също се разписа от дузпа.

Четирите попадения паднаха през първото полувреме за по-малко от 20 минути. Резултатът откри Мартинес в 17-ата минута, когато направи за смях няколко защитника и с удар по земя вкара за 1:0.

В 22-ата минута рикошет прати топката в краката на Езекиел Паласиос, който изведе Мартинес на чудесна позиция, за да удвои.

Нападателят на Интер имаше основна заслуга и за третия гол, като след негов пас топката срещна ръката на играч на Мексико в наказателното поле. Паредес реализира отсъдения наказателен удар за 3:0.

В 39-ата минута Лаутаро оформи своя хеттрик след прецизен удар.

Преди този мач Мексико бе в серия от 11 поредни успеха.