Турнир: Купа на конфедерациите Стадион: Зрители: 16745

Португалия спечели третото място в турнира за Купата на Конфедерациите

Португалия спечели малкия финал за Купата на Конфедерациите

Европейският шампион обърна Мексико след продължения

119′

ТРЕНЬОРЪТ НА МЕКСИКО Е ИЗГОНЕН! Селекционерът на Мексико - Хуан Карлос Осорио бе изгонен от главния съдия Ал Мидраси, след като възнегодува бурно при едно негово решение в заключителните минути на срещата.

118′

Стихиен финален натиск на мексиканците!

112′

ЧЕРВЕН КАРТОН!! ХИМЕНЕС!!! Численото предимство на Мексико не продължи много дълго, тъй като в 112-ата минута червеният цвят на картона видя и резервата Раул Хименес. По подобие на изгонения по-рано Нелсиньо, нападателят вдигна високо своя крак и го стовари право върху гръдния кош на съотборника си в Бенфика и съперник на зеления килим днес - Елизеу.

107′

ЧЕРВЕН КАРТОН!! СЕМЕДО! Още в първата минута на второто продължение Португалия остана с човек по-малко на терена. Младият Семедо не издържа на напрежението и след непремерени действия срещу Лозано бе декориран с втори жълт картон от съдията.

Снимка 301945

106′

Марко Фабиан ще доиграе последните 15 минути на този двубой. Той заменя капитана Рафаел Маркес.

105′

Начало на второ продължение

105′

Край на първо продължение

104′

ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ!! АДРИЕН СИЛВА!!2:1!! Португалия стигна до пълния обрат в този малък финал минута преди края на първото продължение. Ново центриране на Куарешма достигна до Желсон Мартинс, който опита да елиминира елегантно Лаюн. Мексиканецът опита да хитрува и игра с ръка, което не остана незабелязано от главния съдия. "Мореплавателите" получиха възможността за втори път в този мач да изпълнят дузпа, която този път бе реализирана от появилия се като резерва Адриен Силва!

Снимка 301946

95′

Официално предупреждение за Ектор Морено, който не е много доволен от съдийското решение.

94′

Раул Хименес получава жълт картон, след като спря опасна атака на Португалия.

92′

ЛОЗАНО!! Зрителите на "Откритие Арена" видяха много сериозен пропуск още с началото на първото продължение. Отбраната на Португалия забрави за намиращия се на далечната греда Ервинг Лозано. Крилото отправи изстрел от много малък ъгъл, който бе отразен от Руи Патрисио.

91′

На паузата Фернандо Сантош извърши и последната си четвърта смяна. Вилиам Карвальо заменя - Пици.

90′

ИГРТА СЕ ПОДНОВЯВА!

90+4′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! СЛЕДВАТ ПРОДЪЛЖЕНИЯ!

90+1′

ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ!! ПЕПЕ!! 1:1!! И когато всички смятаха, че бронзовите медали вече са на врата на мексиканците, Португалия стигна до така жадуваното равенство. Героят пък бе повече от изненадващ. Рикардо Куарешма сътвори каскада от финтове по крилото, след което центрира в наказателното поле. Там дебнещият Пепе изпревари своя персонален пазач и с глава не остави никакъв шанс на Очоа.

85′

Умореният Чичарито отстъпва мястото си на Раул Химеснес.

Снимка 301938

84′

ЧИЧАРИТО!! Седем минути преди последния съдийски сигнал, Хавиер Ернандес можеше да успокои своя тим с втори гол. Чичарито хитро се измъкна зад гърба на португалската отбрана, но ударът му срещна тялото на добре позиционирания в този момент Руи Патрисио.

82′

Халфът на Барслеона - Андре Гомеш е последната надежда на европейците за достигане поне на продължения.

80′

Фернандо Сантош с две офанзивни промени. Първият, който се появява на терена е Адриен Силва.

79′

Джонатан Дос Сантос ще се опита да внесе още по-голяма стабилност в играта на Мексико. Напуска Андрес Гуардадо.

69′

В игра се появява Рикардо Куарешма, който заменя неубедителния в днешния мач - Луиш Нани

Снимка 301932
63′

НАПРЕЖЕНИЕТО СЕ ПОКАЧВА!! Активизираните португалци продължаваха да затягат обръча пред полето на Очоа и компания. Стражът на Мексико изуми със спасяване в 63-ата минута, когато от няколко метра парира изстрел с глава на сигурния в своя краен успех Желсон Мартин. При последвалия корнер Луиш Нани също не можа да възстанови паритета.

Снимка 301929
59′

Първа смяна в мача. Играта напуска Пералта, а на негово място ще видим Лозано.

58′

ПИЦИ! Европейските шампиони можеха да се върнат в мача само 4 минути след инкасирания гол. Топката бе извадена на линията на наказателното поле за Пици, който с вътрешната част на своето ходило прати топката много близо до страничната греда на Мексико.

55′
Снимка 301933
54′

ГООООЛ ЗА МЕКСИКО!! АВТОГОЛ - ЛУИШ НЕТО!! Португалците имаха възможността да отбележат попадение още  с подновяването на играта. Устремът им обаче не се оказа успешен и от всичко това се възползва техният съперник. В 54-ата минута Хавиер Ернандес навлезе мощно в наказателното поле и пусна прострелен пас за връхлитащия Вела. Нападателят се размина с топката, но за негов късмет тя срещна тялото на вражеския защитник Луиш Нето и безпощадно се оплете в мрежата на "мореплавателите".

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 301924

41′

ПЕРАЛТА БЕЗ МАЛКО НЕ СИ ЗАБИ АВТОГОЛ! Мексико беше на крачка сам да си навреди в 41-ата минута. Желсон Мартинш центрира с външен фалц в полето на "ацтеките". Опасната топка бе рисковано избита в корнер от Орибе Пералта, който беше на няколко сантиметра от това да си забие злощастен автогол.

32′

ПИЦИ! Моментално събитията на терена се пренесоха пред вратата на Мексико. Пици се озова на далечната греда и сякаш нямаше нещо, което да стопира головия му шут в мрежата на съперника. В този момент обаче, като от нищото, се появи Мигел Лаюн, който жертва тялото си, за да развали наглед сигурното попадение на лузитаните.

30′

ЧИЧАРИТО!! Мексико имаше отличната възможност да  поведе в резултата с настъпването на 30-ата минута в срещата. Звездите на символичните гости - Карлос Вела и Хавиер Ернандес сътвориха перфектна комбинация, която завърши с елегантен финт на Чичарито и мощна бомба под гредата на Португалия. На мястото си обаче бе Руи Патрисио, който с една ръка съумя да изчисти в корнер.

Снимка 301927

27′

МАРКЕС! Мексико можеше да нанесе своя удар чрез легендата Рафа Маркес, който след едно центриране не успя да насочи топката с такава сила, че тя да преодолее изненадания в ситуацията Руи Патрисио.

Снимка 301926

25′

Нелсон Самедо е първият португалски футболист, който получава жълт картон. Бранителят направи грубо нарушение срещу Чичарито.

16′

Жълт картон за Рафаел Маркес, който направи дузпата.

Снимка 301923

15′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА!! АНДРЕ СИЛВА!! Първата изключително интересна ситуация в мача се случи с настъпването на 13-ата минута. Андре Силва получи дълго подаване в наказателното поле на Мексико, но бе грубо посечен от ветерана Рафаел Маркез. Реферът Фахад Ал Мирдаси първоначално не отсъди нищо, оставяйки истината да излезе наяве при видеоповторенията. Те доказаха правотата в португалските брожения и така потърпевшият се нагърби с отговорната задача да преодолее Гийермо Очоа. Вратарят на "ацтеките" обаче нацели ъгъла и спаси с вещина. При последвалия корнер Нани можеше да оправи грешката на Силва, но от удобна позиция пропусна изненадващо.

Снимка 301925

7′

Закачка между Нани и Мигел Лаюн, която обаче не завърши с наглед "нарисуван" жълт картон за португалския капитан.

5′

Двубоят стартира по-добре за европейския шампион, който опита да наложи волята си още в началните мигове на малкия финал. "Мореплавателите" разчитаха на активните по крилото Луиш Пици и Желсон Мартин, които сериозно затрудняваха опонентите си от Мексико. Целият план на иберийците можеше да даде резултат още в 5-ата минута, ако Нани бе намерил очертанията на вратата след отлично подаване на съотборник.

1′