Отборът показва какво може на старта на всяко от полувремената.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Динамично, оспорвано и резултатно - такова беше първото полувреме на двубоя. Едва ли някой си е представял различно развитие на ситуацията на терена, предвид класата на двата състава.

Изненадващо символичните гости от Мексико стартираха по-уверено и мотивирано, създавайки за кратък период от време няколко сериозни опасности пред вратата на съперника.

Малко по малко играта бе изравнена от европейските шампиони, които на свой ред показаха какво умеят.

В 21-ата минута Кристиано Роналдо отправи истински снаряд по посока вратата на съперника, който обаче се отби в напречната греда. Силва стигна първи до кълбото и стреля, Пепе добави удара му в мрежата и португалците побързаха да се зарадват на откриващото си попадение в срещата.

Оказа се, че то няма да бъде зачетено, след като видеоповторения показаха, че в момента на изстрела на Силва, двама футболисти на Португалия са били в положение на засада.

Така или иначе съставът се добра до първия гол в мача. Той бе отбелязан от Рикардо Куарешма, но само благодарение на прекрасен пробив на Роналдо, който му поднесе топката току пред вратарят Очоа. Куарешма го преодоля и стреля в мрежата за 1:0.

Малко преди почивката Карлос Вела получи пас в полето на Патрисио, продължи кълбото към Хавиер Ернандес, който с красив удар с глава възстанови равенството - 1:1, при което съставите се оттеглиха в почивка.

45′

Почивка.

44′

Чичарито излезе в добра голова позиция и стреля!

Нападателят на Мексико обаче се подхлъзна и не успя да отправи качествен удар.

42′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

Страхотно попадение с глава на Чичарито!

Снимка 299698

Асистенцията е в актива на Карлос Вела!

1:1!

34′

Този път съмнения няма!

Попадение на Куарешма, след пробив и страхотен пас на Кристиано Роналдо!

Снимка 299700

1:0 за Португалия!

30′

Техничен изстрел на Карлос Вела от статично положение!

27′

Поредна засада за Португалия.

Този път на Нани.

21′

ГОЛ за Португалия..., който обаче е отменен!

Попадението беше на Пепе.

Снимка 299690

Роналдо стреля в горната греда, топката се върна в Гомеш, който я изстреля, а Пепе я добави за 1:0.

За съжаление на европейските шампиони, видеоповторенията показаха, че засада наистина има.

Снимка 299683

18′

Емблематичният Рафаел Маркес, който беше част от тима на Мексико, спечелил турнира за Купата на конфедерациите през 1999-а година, все още е в състава на отбора.

Днес 38-годишният футболист е на резервната скамейка.

15′

Пореден ъглов удар в полза на мексиканците.

Нищо интересно след изпълнението му.

14′

Пресата на защитниците на Мексико за момента дава резултат.

Трудни първи минути за европейския шампион.

Снимка 299685

7′

Шут на Гуардадо от свободен удар!

След рикошет топката излиза в аут.

5′

В противовес с предварителните очаквания, символичните гости от Мексико притежават топката през по-голямата част от времето.

До момента те създават и по-любопитните акции на терена.

2′

Двубоят започна с минута мълчание. Двата отбора и феновете почетоха паметта на загиналите по време на горските пожари в Португалия. До момента жертвите на стихията са 57.

Португалският отбор носи черни траурни ленти, а това е било одобрено от ФИФА.

"Това е ден на голям ужас и болка в нашата страна", пише в писмо на Португалската футболна асоциация.

1′

Адриен Силва Аланис

Европейският шампион Португалия и Мексико затварят първия кръг от мачове в Група "А" на турнира за Купата на конфедерациите.

Двубоят между двете единайсеторки започна в 18:00 часа.

Съвсем естествено погледите са насочени към Кристиано Роналдо. Голямата звезда на световния футбол ще изведе "мореплавателите" в своя мач №140 с националната фланелка и ще се опита да забрави за данъчните проблеми, с които се спекулира толкова много в последните дни.

В атака ще му помага младият Андре Силва.

Снимка 285276

За Мексико селекционерът Хуан Карлос Осорио може да разчита на всички футболисти. Капитанът Рафаел Маркес излекува травмата си в гърба, но не започна срещата, предвид възрастта си.

Атаката на "ацтеките" е водена от Хавиер Ернандес-Чичарито.

Победа, бляскаво откриване, Путин и красиви жени: Русия даде старт на Купата на конфедерациите

Домакините с очакван успех срещу Нова Зеландия

Преди началото на двубоя имаше минута мълчание. Двата отбора и феновете почетоха паметта на загиналите по време на горските пожари в Португалия. До момента жертвите на стихията са 57.

Португалският отбор носи черни траурни ленти, а това е било одобрено от ФИФА. "Това е ден на голям ужас и болка в нашата страна", пише в писмо на португалската футболна асоциация.