Старши треньорът на Крумовград Неманя Миланович бе доволен след успеха на своя тим с 2:1 над Ботев Пловдив в мач от шестия кръг на Първа лига.

С успеха новакът в елита вече има 9 точки в актива си, като дели петата позиция в класирането с Левски и Лудогорец. Въпреки това Миланович каза, че целта пред тима е оставане.

Генчев каза дали остава в Ботев (Пловдив)

Ето какво каза той

"Труден мач. Ботев започна по-добре и до 20-ата минута имахме много проблеми, като допуснахме и гол. Ние също имахме някои шансове на контраатака, но не съумяхме да ги реализираме. След попадението, което получихме, успяхме да изравним играта и да завършим солидно първата част. През второто полувреме моите играчи показаха добра реакция и воля за победа.

Мисля, че ние контролирахме нещата, макар и Ботев да имаше своите шансове и да уцели греда. Накрая обаче успяхме да проведем нашите атаки, както трябва, да реализираме две ситуации и трябва да поздравя моите футболисти, защото за нас беше много важно днес да вземем позитивен резултат", заяви след срещата Миланович.

Ботев (Пловдив) - Крумовград 1:2 в мач от efbet Лига

Нов шок за Ботев (Пловдив) на "Колежа"! Крумовград обърна "канарчетата" и се загнезди в топ 6

Вижте подробности

"Ботев е в трудна ситуация, има много голямо напрежение и очаквания от феновете, заради което играчите не могат да дадат максимума от себе си. Като бивш футболист и треньор разбирам добре тази ситуация. Надявам се Ботев да излезе от нея, защото има качествени състезатели. Нашите амбиции обаче са да израстваме от мач на мач. Девет точки за шест изиграни мача са добро постижение. Основната ни цел е да останем в Първа лига", каза още наставникът на Крумовград.