Ювентус продължи с наказателната си акция в Серия "А", след като "бианконерите" на Макс Алегри спечелиха дербито срещу Интер с минималното 1:0.

По този начин грандът от Торино дръпна с 6 точки на върха пред втория Наполи. Освен това играчите на "старата госпожа" са и с мач по-малко. Във временното класиране "бианконерите" са на върха с 54 точки, следвани от Наполи с 48 и Рома с 47 пункта.

Снимка 277157

На "Ювентус Стейдиъм" зрителите станаха свидетели на изключително зрелищен и качествен мач. Думите са насочени най-вече за първото полувреме, в което двата отбора демонстрираха много открит и атрактивен футбол, довел до достатъчно на брой положения за гол, съответно пред Буфон и Ханданович.

НА ЖИВО С КАРТИНА: Ювентус - Интер, феноменално изпълнение носи аванс на "бианконерите"!

Уникална битка чака феновете на Ювентус и Интер

Още във 2-та минута трансферната цел на Реал (Мадрид) - Пауло Дибала, вдигна публиката на крака, след като опита удар с атрактивна странична ножица, но вратарят на Интер внимаваше и изби топката.

Десет минути по-късно отново Дибала виждаше топката в мрежата, след като аржентинецът по изключително техничен начин прехвърли защитата и Ханданович, но кълбото срещна напречната греда.

Постепенно "нерадзурите" на Стефано Пиоли започнаха да отговарят на предизвикателството на домакините, което доведе до напрежение пред вратата на Буфон.

Снимка 277153

Стигна се и до 22-та минута, когато Жоао Марио стреля опасно от дъгата на наказателното поле, а легендарният вратар изгледа как топката минава на сантиметри от левия ъгъл на вратата му!

Четвърт час по-късно отново играчите на Пиоли бяха близо до попадение.

Центриране от корнер намери Иван Перишич на удобна позиция, но силният удар с глава на хърватския национал бе избит от Буфон в корнер!

Домакините пък отговориха с пропуск на Марио Манджукич, който засече в движение с глава опасно центриране на Куадрадо, но топката мина покрай дясната греда на вратата на пазилия отлично в този мач Ханданович.

Ювентус нанесе своя удар в заключителните секунди на двубоя!

Лошо избита топка след ъглов удар намери Хуан Куадрадо, който с мощен фалцов удар извън наказателното поле опъна мрежата за 1:0!

Второто полувреме започна с натиск на "бианконерите", които можеха да решат сблъсъка в 54-та минута, когато Миралем Пянич бе изведен очи в очи с Ханданович, но последният отново бе на висота и изби в корнер.

Снимка 277154

След 60-та минута срещата се накъса, тъй като двата отбора започнаха да играят на ръба на позволеното, а на моменти дори го преминаваха.

Това логично доведе до доста жълти картони, а в добавеното време на сблъсъка се стигна и до червен такъв, след като Иван Перишич не сдържа нервите си и бе отразен от рефера Никола Рицоли.

"Бианконерите" на Макс Алегри бяха близо до второ попадение, но удари на Гонсало Игуаин и Марио Манджукич бяха отразени от Ханданович.

Така Ювентус триумфира с победа №106 от 168-то издание на "Дерби Д'Италия", докато Интер продължава да е без успех в Торино от 2005 година.