Кротоне и Ювентус не се победиха в мач от 33-ия кръг на Серия "А". Битката на стадион "Ецио Шида" завърши при резултат 1:1.

Гонсало Игуаин откри още в 16-ата минута на сблъсъка, като на пръв поглед не се виждаше как домакините биха могли да се противопоставят на именития си опонент.

Хегемонът в Италия продължава с неубедителното си представяне в шампионата, като наскоро завърши 0:0 при гостуването си на СПАЛ и едва победи последния в класирането Беневенто с 4:2, като два от головете бяха от дузпи.

Ювентус все по-близо до титлата в Серия "А"

"Бианконерите" дръпнаха с 6 точки на Наполи след победа над Сампдория

Треньорът на шампионите Макс Алегри да заложи на повече резерви, тъй като в неделя предстои домакинство на Наполи. Аут заради контузии бяха Матия Де Шилио и Миралем Пянич.

Снимка 344084

От своя страна Кротоне е силен домакин и 20 от своите 28 точки (70%) спечели на собствена територия.

Отборът не се намираше в добра форма днес, докато Юве пък е най-силният гост в Италия с 13 успеха, 3 равенства и 1 загуба.

Това обаче се оказа без значение тази вечер, след като в 65-ата минута Нванкво изравни резултата, пред невярващия поглед на Алегри, а на всичко отгоре нова промяна не беше регистрирана, което направи битката за титлата безкрайно интересна.

Емре Джан с дилема - Байерн или Ювентус

Футболистът може да се размине с трансфер в Торино

Още повече предвид тежката програма на Юве до края на сезона, според която отборът ще трябва да се изправи срещу всички силни състави в елита на страната.

По-рано през сезона торинци победиха Кротоне вкъщи с 3:0, а през миналия сезон срещите помежду им отново завършиха с успех за най-титулувания клуб на Апенините - отново 3:0 и 2:0 на стадион "Ецио Шида".