Ювентус се възползва по най-добрия начин от грешката на Наполи в гостуването на Милан и увеличиха преднината си на върха в Серия "А" на 6 точки. Това стана факт след победа с 3:0 над Сампдория у дома. Срещата бе от 32-ия кръг на първенството.

Точни за победата на "бианконерите" бяха Марио Манджукич (45), Бенедикт Хьоведес (60) и Сами Кедира (75). Торинският гранд събра 84 точки и е лидер в шампионата, докато Сампдория е на 9-а позиция с 48 пункта.

Снимка 350846

Първата част премина под диктовката на Юве, но първият гол падна едва в 45-ата минута. Дъглъс Коща центрира отляво, а Марио Манджукич засече неспасяемо топката в наказателното поле.

След час игра отново бразилецът изработи второто попадение за домакините. Крилото сложи топката на главата на Хьоведес, който вкара за 2:0.

Крайният резултат оформи Сами Кедира. Халфът получи задължаващ пас от Дъглъс Коща, който от своя страна оформи хеттрика си от асистанции в този мач.