Ювентус се реваншира за грешката си в миналия кръг на Серия "А", разбивайки с 3:0 като гост Сасуоло. Точни за "бианконерите" бяха Сами Кедира (23), Кристиано Роналдо (70) и Емре Джан (87). За "неровердите" до 79-ата минута игра бившият футболист на Левски Мехди Бурабия.

"Старата госпожа" продължава да бъде убедителен лидер в Серия "А" с 63 точки, докато Сасуоло е с 30 пункта на 11-а позиция.

Двубоят започна по-добре за "неровердите". Във 2-ата минута опасен удар на Сенси премина покрай лявата греда. Малко след това Джуричич остана сам срещу Шчесни след грешка на Ругани, но вратарят успя да избие топката. Сърбинът падна в наказателното поле, а консултацията на съдията с ВАР показа, че вратарят първо е играл с кълбото.

Юве излезе напред в резултата в 23-ата минута. Консили изби топката право в Роналдо, който стреля мигновено. Стражът успя някак да се справи, но при добавката Сами Кедира вкара на празна врата.

Снимка 405694

Източник: Twitter

В добавеното време на първото полувреме Консили спаси опасен удар на Бернардески, а при добавката Кедира не намери очертанията на вратата.

В началото на втората част Ругани не успя да се разпише от няколко метра. Гол на Роналдо бе отменен заради засада в 52-ата минута. Три минути след това Сасуоло можеше да изравни след грешка на Шчесни, но Берарди не успя да уцели опразнената врата.

Ювентус е най-силният гост в Серия "А"

Торинци имат пет "сухи мрежи" далеч от дома

В 70-ата минута Роналдо бе точен 0:2, след като се разписа с глава при центриране от ъглов удар.

Крайният резултат оформи резервата Емре Джан. Германският халф влезе в игра в 85-ата минута, а две по-късно се разписа за 0:3 след подаване на Кристиано.