Ювентус направи драматично 2:2 с Лацио в среща от 37-ия кръг на италинската Серия "А". Последното домакинство на "бианконерите" през сезона се превърна в прощален мач за легендарния Джорджо Киелини. Той започна като титуляр, но напусна в 17-ата минута, за да обере вълната от аплодисменти на "Алианц Стейдиъм". 37-годишният защитник напуска гранда от Торино след 17 години в тима. Аржентинецът Пауло Дибала също си взе сбогом с тифозите, след като си тръгва от отбора след 7 години.

Снимка 574292

Източник: EPA/БГНЕС

За "Старата госпожа" се разписаха Душан Влахович и Алваро Мората, които реализираха през първото полувреме. Малко след почивката гостите се върнаха в мача след автогол на Алекс Сандро,а буквално в последната секунда на добавеното време Сергей Милонкови-Савич донесе точката за тях. Гостите от Рим имаха териториално превъзходство, въпреки че от редиците им липсваше суперзвездата на тима Чиро Имобиле.

Прибавената точка не промени класирането на Ювентус, който отдавна се бетонира на 4-ото място, осигуряващо участие в Шампионската лига. "Бианконерите" вече събраха актив от 70 точки. Лацио остава на петата позиция с 63 пункта, но почти сигурно си гарантира участие в Лига Европа.