Отборът на Ювентус допусна грешна стъпка в преследването на титлата в Серия А, след като допусна домакинско равенство 1:1 срещу предпоследния Емполи.

"Старата госпожа" игра почти цял мач с човек по-малко, след като Аркадиуш Милик беше изгонен в 18-ата минута с директен червен картон. Въпреки равенството, Ювентус остана начело с 53 точки, а втори с 2 по-малко е Интер, който обаче има и два мача в запас.

Първото полувреме завърши бед попадения, макар Ювентус да имаше възможност да вкара чред Фабио Мирети.

Втора част започна отлично за домакините, които откриха чрез Душан Влахович в 50-ата минута. Емполи се добра до точката в 70-ата минута, когато се разписа Томазо Балданци и развали усмивките на "Алианц Стейдиъм".

Ювентус праща Мойс Кийн под наем в Атлетико (Мадрид)