Ювентус не срещна затруднения срещу единайсеторката на Каляри в мач от 5-ия кръг на Серия "А".

Срещата между двата тима завърши при категоричното 4:0 за торинския състав.

Точни за "бианконерите" бяха Ругани, Игуаин, Алвеш и Лемина, чието попадение обаче бе записано като автогол на Капители.

В миналия кръг грандът на италианския футбол загуби с 1:2 гостуването си на големия съперник Интер, но днес не повтори грешката си.

За днешната среща Макс Алегри не можеше да разчита на Меди Бенатия, Патрис Евра, Сами Кедира и Клаудио Маркизио, но за първи път от началото на сезона в групата попада Стефано Стураро, който е напълно възстановен от контузията си.

Алегри смени и схемата 3-5-2, която използваше неизменно от старта на кампанията. Той ще заложи на 4-2-3-1, като на върха на атака се завърна Гонсало Игуаин.

Дебют за сезона направи и Даниеле Ругани, който се отчете с откриващ гол, реализиран в 14-ата минута на двубоя.

Треньорът на Каляри Масимо Растели заяви, че възпитаниците му в никакъв случай не отиват като обречени в Торино, но въпреки това съставът му видимо не бе от класата на днешния си опонент.

В последния кръг Каляри победи с 3:0 Аталанта у дома и загатна, че е в добра форма, но това остана без значение днес, като всичко приключи до 40-ата минута.

След гола на Ругани, Юве не спря да атакува и последваха попадения на Игуаин в 33-ата, а след това и на Алвеш, още 6 минути по-късно.

Крайното 4:0 оформи Капители, с автогола си 7 минути преди последния сигнал.

Така Юве се върна там, където феновете очакват - в спор за върха в класирането.