Отборът на Ювентус успя да се измъкне от трудна ситуация при домакинството си на Катания и в крайна сметка да стигне до ценен успех в борбата за титлата в Серия А.

В отложен двубой "бианконерите" губеха с 0:1, но успяха да измъкнат трите точки след победа с 3:1 и излязоха на първо място в класирането.

Бариентос откри за Катания в 4-ата минута, но Пирло върна Юве в мача с изравнително попадение в 22-ата минута.

В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Мота, което се оказа и преломна точка в мача.

Джорджо Киелини изведе Ювентус напред в 74-ата минута, а Фабио Куалярела узакони успеха на домакините в 81-а, реализирайки за 3:1.

Така Юве събра актив от 49 точки и изпревари с 2 състава на Милан преди утрешния двубой на настоящите шампиони срещу Чезена.