Лидерът в класирането на Серия "А" - Ювентус не остави никакви шансове на госта си Верона, надигравайки го с повече от категоричното 4:0, в заключителния двубой от програмата на 19-ия кръг на шампионата.

Два от головете за победителите вкара Карлос Тевес, а по още един добавиха Погба и Перейра.

С успеха си Старата госпожа остава на върха в таблицата с подреждането, като вече разполага с актив от 46 точки - все така с 5 повече от втория Рома.

След само 7 минути игра в Торино домакините вече водеха с 2:0, а до 10-ата минута дори можеха да направят преднината си класическа.

Погба откри головата сметка на "бианконерите" с мощен шут от далечна дистанция, препарирал стража на гостуващия тим. Топката бе върната към тъмнокожия ас от Мората, а останал без защитник срещу себе си за Погба не бе трудно да даде аванс на торинци.

Последва нова скоростна акция в черно-бяло, като този път в прегръдките на съотборниците си бе Карлос Тевес, разписал се след бърз пробив през центъра на отбраната на Верона.

Въпреки множеството акции на Юве, феновете по трибуните трябваше да чакат до 66-ата минута, в която включилият се в предни позиции Киелини прати кълбото като по конец към изстрелващият се по левия фланг на нападението на "госпожата" Перейра, който насмалко не скъса мрежата на вратата на съперника за 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено от Карлос Тевес в 74-ата минута на срещата, малко преди нападателят да отстъпи мястото си на терена на Джовинко. Тевес се разписа хладнокръвно от близка дистанция, след като бе получил асистенция от Маркизио.

Така за Юве това бе трети успех в последните 4 мача, като отборът е без загуба от злощастното поражение с 0:1, което записа при визитата си на Дженоа през октомври миналата година. Тогава тимът допусна гол в последните секунди на даденото 4-минутно продължение.