Ювентус започна подобаващо участието си в новото издание на италианския футболен шампионат. Хегемонът на Апенините надигра Каляри в среща от 1-ия кръг на италианската Серия "А".

Феновете на "Ювентус Стейдиъм" видяха три безответни попадения, като всички бяха отбелязани във вратата на гостуващия тим.

Манджукич и Дибала през първото, както и Гонсало Игуаин през второто полувреме оформиха крайното 3:0.

Снимка 268655

Най-новото попълнение на торинци Матюиди направи дебюта си за тима в днешния ден, като остана на терена двайсетина минути.

Единственият отсъстващ от състава на домакините бе Пяца, който е контузен.

В състава на гостите се разрази голям скандал непосредствено преди двубоя, след като стана ясно, че нападателят на тима Марко Бориело е преговарял със СПАЛ зад гърба на сардинци.

В последните шест мача между двата отбора Ювентус бе постигнал 5 победи, а освен това двата тима бяха записали и едно равенство помежду си. Днес торинци добавиха нов успех към тази своя статистика.

Резултатът откри Марио Манджукич, който бе точен след само 12 минути игра.

В последната минута на полувремето и Пауло Дибала вкара топката в мрежата за 2:0, а малко по-рано Диего Фариас пропусна да реализира дузпа за Каляри, която можеше да запази известна интрига в сблъсъка.

Такава не се появи и през второто полувреме, като в 66-ата минута Игуаин оформи крайното 3:0, като по този начин Старата госпожа започна новия сезон подобаващо.