Ювентус се върна към победите в Серия "А". "Бианконерите" надвиха Специя като гости с 4:1 в мач от шестия кръг на първенството. Алваро Мората откри резултата в 16-ата минута, а в 32-ата Томазо Побега изравни. През второто полувреме резервата Кристиано Роналдо се разписа на два пъти (59,76-дузпа). Едно попадение добави и Адриен Рабио (68).

Българският нападател на домакините Андрей Гълъбинов не игра поради контузия.

С успеха "старата госпожа" събра 12 точки и заема второ място. Специя е 16-и с пет пункта.

Ювентус стопира преговорите за нов договор на Дибала

"Бианконерите" вече се колебаят дали да удължат споразумението на нападателя

В 16-ата минута Алваро Мората се разписа след подаване на Уестън Маккени. Флагът на страничния съдия веднага бе вдигнат, но след намесата на ВАР попадението бе признато.

Седем минути по-късно Мората отново прати топката във вратата, но този път беше в засада.

Домакините можеше да изравнят резултата в 31-ата минута. Тогава Нзола се озова на добра позиция, но се подхлъзна и не успя да нанесе голов удар. Само минута по-късно обаче след изстрел на Побега топката рикошира и се озова във вратата на Буфон за 1:1.

Снимка 503384

В края на полувремето Мората направи хубав пробив и намери Маккени пред голлинията. Американецът обаче бе изпреварен от Шабо.

В 56-ата минута на терена се появи Кристиано Роналдо. Три минути по-късно португалецът получи извеждащ пас от Мората, преодоля вратаря и даде аванс на "бианконерите".

В 64-ата минута Буфон изби удар на Шабо, а при добавката Кевин Агудело вкара. Попадението бе отменено поради засада.

В 68-ата резервата Рабио получи дълъг пас от Киеза, преодоля Шабо и покачи на 3:1 в полза на гостите.

Снимка 503383

В 76-ата минута Киеза бе фаулиран в наказателното поле от Бартоломей. Главният рефер не се поколеба и посочи бялата точка, а Роналдо направи резултата 4:1 за Юве.