Ювентус не успя да спечели последния си мач за сезона в Серия "А", след като завърши наравно - 2:2 при визитата си на скромния състав на Верона.

Перейра даде преднина на Старата госпожа три минути преди почивката, а неостаряващият Лука Тони върна шансовете на домакините за нещо повече в мача малко след подновяването на играта след почивката.

1:2 направи Йоренте, разписал се след точно 57 минути игра, а крайното 2:2 оформи Хуанито с гола си в третата минута на даденото от рефера продължение.

В 88-ата минута Тевес пропусна възможност да реши всичко в мача, като не успя да реализира единайсетметров наказателен удар, а в края на мача "черно-белите" останаха и с човек по-малко на терена, като от игра бе изгонен Пепе.

Наставникът на шампиона на Италия Ювентус - Масимилиано Алегри очаквано реши да съхрани някои от най-големите си звезди, оставяйки ги на скамейката в днешния последен мач за отбора в шампионата.

Всичко това разбира се беше с оглед предстоящия финал за Старата госпожа в Шампионската лига срещу фаворита за титлата Барселона.

До сблъсъка остава само седмица, като Алегри нямаше намерение да губи важни за Юве титуляри, преди заключителния мач в най-популярната клубна надпревара.

Така за днешната визита на Верона, Масимилиано определи следния стартов състав на "бианконерите": Буфон, Евра, Бонучи, Огбона, Пирло, Падоин, Маркизио, Перейра, Погба, Тевес, Йоренте.

Лихтщайнер, Киелини, Мората, Видал и Матри започнаха от пейката, а Евра и Маркизио не изкараха цял мач тази вечер, като също събраха сили за битката с каталунците.

Така Юве финишира сезона с равенство номер 9, донесло на торинци 87 точки в крайното класиране. Верона отдавна осигури оставането си в елита, като просто ще изчака изиграването и на останалите срещи от кръга, преди да стартира подготовката си за новия сезон в Италия.