Маурицио Сари беше много доволен от успеха с 2:0 в дербито с Интер. Според него играчите му не бива да забравят, че до края на сезона има да извървят още дълъг път. Наставникът пусна доста интересен състав с Дъглас Коста и Гонсало Игуаин в предни позиции, докато Хуан Куадрадо беше върнат като бек, а Пауло Дибала остана на пейката. Ето какво сподели харизматичният специалист след ключовия успех:

Ювентус посече Интер в дербито на Италия и се върна на върха в Серия "А"

Успех с 2:0 за "бианконерите"

"Обмислихме този вариант с моя щаб вчера, защото ако бяхме пуснали Куадрадо в атака, това означаваше Коста и Дибала да останат на пейката. Така решихме да започнем с Коста, а Дибала да бъде тайният ни коз, който да пуснем в правилния момент. Това е важна победа, но остават още 12 мача, така че ни предстои дълъг път до края. Представянето ни беше дори по-добро от това, което очаквах да видя. Напоследък имахме някои колебания, затова избрах да започнат играчи, които да ни дадат повече енергия във физическо и психологическо отношение. Тези играчи ме впечатлиха в тренировките, но това може да се промени в следващите дни", заяви Сари.

Аарън Рамзи имаше ключова роля за победата на Ювентус като отбеляза първия гол и се представи като цяло на високо ниво. Наставникът коментира положителното развитие на уелсеца в последно време, откакто бе преместен в средата на терена в схема 4-3-3, вместо като трекуартиста в схема 4-3-1-2.

"Той има нужда да разполага с повече пространство пред себе си, защото иначе се губи на терена. В момента се справя добре в тази роля, макар че трябва да признаем, че сега е и в по-добра кондиция в сравнение с времето, когато действаше като трекуартиста. Гонсало Игуаин се жертва много за отбора днес и помагаше топката да не стига до Марсело Брозович. Това обаче доста изцеди силите му и тогава дойде моментът да пусна Дибала, който може да бъде унищожителен. Мислех да го пусна в игра минута преди първия гол, но дори и след това прецених, че той може да ни помогне да подпечатаме победата си. Интер опита да ни пресира високо през първото полувреме и вероятно изхаби много енергия. Инерцията на мача се промени след нашия гол и след това си върнахме увереността и изиграхме много силни 20 минути, докато съперникът се загуби. Много съм доволен, че класен отбор като Интер почти нямаше опасен удар в мача", добави треньорът.