Ювентус победи Интер в дербито от 26-ия кръг на Серия "А". Битката на "Ювентус Арена" завърши при малко очакваното 2:0.

Точни за победителите бяха Аарън Рамзи и Пауло Дибала. Освен с попадението си, уелският национал се отчете и с асистенция за гола на своя съотборник.

Считано към момента, торинци са на върха в таблицата с класирането, като разполагат с точка повече от втория Лацио.

Интер е с 9 точки зад Юве, но има изигран мач по-малко от "бианконерите". Това прави остатъка от сезона доста сложен за Антонио Конте и компания.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ювентус - Интер 2:0, гол и асистенция на Рамзи

Интересен избор на двамата треньори

Първото полувреме бе далеч от определението за вълнуващо и емоционално.

Освен липсата на фенове и това как ясно се чуваха инструкциите на Антонио Конте, зрителите изпитваха допълнителен дискомфорт от това, че нито един от съперниците не желаеше да се вложи на 100% в атаките си и да рискува, за да достигне първи до откриване на резултата.

Кристиано Роналдо бе сред най-сериозните заплахи за Интер в атаката на опонента, но и двата му точни изстрела за първата част попаднаха в обсега на Ханданович, който успя да ги неутрализира хладнокръвно.

Снимка 470732

Източник: Twitter

Стартиралият от първата минута Коща също не бе съвсем "безопасен" за защитниците на "нерадзурите", но все се случваше така, че отправените от него изстрели срещаха телата на бранители на съперника.

Снимка 470729

При центриранията от статични положения Де Лихт се оказваше над всички в пеналта на Ханданович, но ударите му с глава не вещаеха нищо кой знае колко застрашително за стража на тима от Милано.

Снимка 470727

Лаутаро Мартинес бе затворен от множество защитници и не успяваше да разгърне потенциала си. Същото, за съжаление на Конте, важеше напълно и за Лукаку, в рамките на откриващите 45 минути от двубоя.

В 54-ата минута продължително разбъркване пред вратата на Интер доведе до сериозно напрежение.

Бранителите на тима бяха видимо смутени, като действаха хаотично и разпиляно. От това се възползва Роналдо, който продължи топката към Аарън Рамзи, за когото, от доста близка дистанция, остана единствено да стреля в мрежата за 1:0.

Последваха редица промени и в двете първоначални единайсеторки, но Ювентус продължаваше да е по-стойностният тим на терена.

Снимка 470731

Сари най-после се пречупи и замени стартиралия от първата минута Коща, който определено не беше на познатото си ниво днес. На негово място на терена се появи Дибала, който само няколко минути по-късно показа защо е желан от половината европейски грандове.

Той овладя едно подаване по чудесен начин, прати топката към Рамзи, който му я върна с точно подаване, а Дибала като на шега премина през трима бранители и с технично отиграване покачи на 2:0.

До края нервите взеха превес, като Падели трябваше да напусне резервната скамейка, след като обиди главния съдия.

Снимка 470730

Конте пък замени Лукаку, включвайки на негово място Санчес. Този ход не беше печеливш за него. Нова промяна в резултата, колкото и това да не се нравеше на бившия треньор на Ювентус, нямаше.

За пореден път публикуваха промени в програмата на Серия "А"

Следващите два кръга бяха преместени с две седмици напред

Така, в последните единадесет директни срещи между Ювентус и Интер домакините имат 6 победи, гостите разполагат с 2 успеха и 3 пъти срещите са завършили наравно. На домашния терен на Ювентус в последните изиграни 6 срещи, домакините са с 4 победи, гостите нямат успех и 2 пъти са завършили наравно.

Все по-експанзивният коронавирус отложи огромна част от срещите в страната, като дори се заговори за преждевременен финал на сезона в шампионата. Предложението дойде от високо държавно ниво и предстои да бъде обсъдено.