Футболистът на Ювентус Федерико Киеза се превърна в големия герой за отбора си в двубоя срещу Челси от Група "Н" на Шампионската лига. На "Алианц Стейдиъм" в Торино домакините записаха важен успех с 1:0, като автор на гола бе именно Киеза.

Ювентус - Челси 1:0 в мач от Шампионската лига

Ювентус издебна своя миг и удари Челси с гол от съблекалнята

Феде Киеза наказа актуалния носител на Шампионската лига

Той се разписа в самото начало на първото полувреме, с което донесе и втората победа на Юве в тази група, като преди това "старата госпожа" победи с 3:0 като гост Малмьо. Техничният нападател вкара във вратата на Едуар Менди само 9 секунди след началото на второто полувреме, с което излезе еднолично на върха за най-бърз гол вкаран през вторите полувремена на Шампионската лига.

Киеза подобри рекорда, който до този момент се държеше от легендите на Байерн Мюнхен и Милан Рой Макай и Симоне Индзаги, които имат на сметката си попадения в 10-ата секунда от вторите полувремена на мачове от най-силния европейски клубен турнир. Нидерландецът го прави в мач срещу Реал Мадрид през 2007 г. при победата с 2:1, докато Симоне Индзаги го прави при равенството 2:2 на своя Лацио със Спарта Прага в групите на турнира през сезон 2003/2004 г.