Невероятна драма съпъства дербито в италианския футбол, в което Ювентус се наложи с 2:1 над Милан, в първи мач от 28-я кръг в Серия "А".

Успехът за "бианконерите" дойде в 5-та минута на добавеното време на мача, а за него до голяма степен спомогна и съдийската бригада, която отсъди, меко казано, спорна дузпа, ако щете скандална, в последните секунди на двубоя в Торино. Всичко обаче по реда си...

НА ЖИВО: Ювентус - Милан, инфарктен завършек на дербито в Торино!

Срещата от Серия "А" започва в 21,45 часа

Обективно погледнато, играчите на "бианконерите" заслужаваха повече успеха, предвид редицата положения, които имаха, но страхотният в мача - Джанлуиджи Донарума, извади куп положения, отчайвайки футболистите на домакините.

Още в първите 20 минути младият страж, който заслужено е смятан за достойния заместник на легендарния Джанлуиджи Буфон, направи невероятни спасявания при удари на Сами Кедира, Пауло Дибала и Гонсало Игуаин.

Донарума обаче нямаше какво да направи след половин час игра! Пас на Дибала изведе защитника Мехди Бенатиа непокрит пред вратарското поле, а последният със силен удар опъна мрежата - 1:0 за Ювентус!

Снимка 282797

Домакините продължиха да натискат съперника, а нов изстрел на Кедира след центриране от фаул мина на сантиметри от вратата.

Противно на всякакви логика Милан се върна в мача. "Росонерите" стигнаха до изравняване при първата си по-сериозна опасност, при която Жерар Деулофеу проби отляво по фланга, влезе навътре към наказателното поле, пускайки извеждащ пас за Бака, който сам срещу Буфон вкара за 1:1 под плонжа на вратаря!

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

През първите 15 минути на второто полувреме натискът на гранда от Торино стана осезаем, а Донарума отново трябваше да се намесва на няколко пъти при удари на Пянич, Пияца. Колегата му в защита Романьоли пък изчисти топката пред голлинията.

Снимка 282800

Опит за центриране на Миралем Пянич накара стража на Милан да избие топката в горната греда, но постепенно Милан успя да отбие натиска на домакините и да изнесе играта в по-предни позиции.

При една възможност Жерар Деулофеу не успя да стигне до топката след лошо отиграване на Бенатиа към Буфон, а резервата Юрай Куцка се размина с кълбото при опасно центриране на Бертолачи. На другата врата Донарума продължи да прави чудеса от храброст, спасявайки в рамките на няколко секунди два последователни удара - на Кедира и Игуаин.

Кулминацията дойде в добавеното време на срещата!

Снимка 282794

Първо Игуаин със странична ножица изстреля страховит удар, минал на сантиметри от десния стълб на вратата. Аржентинецът отново бе отчаян, след като негов удар от няколко метра бе спасен с котешки рефлекс от Донарума, но в последвалото центриране кълбото рикошира в ръката на защитник на Милан! Съдията се поколеба за момент, но секунди след това посочи бялата точка - дузпа за Ювентус! Играчите на "росонерите" мигновено наобиколиха рефера, тъй като центрирането беше от много близко разстояние от бранителя, но съдията не промени решението си.

Зад топката застана Пауло Дибала, който с мощен удар в левия ъгъл хвърли в екстаз публиката на домакините и донесе успеха за Ювентус в дербито! Така "бианконерите" продължиха победната си серия у дома, която е убийствена - 31 поредни победи в мачове от Серия "А"!