Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри не бе въодушевен след победата над Аталанта в снощния мач за Купата на Италия (1:0).

Това бе първата среща между двата тима на 1/2-финала в турнира.

Ювентус победи Аталанта

Ювентус се доближи до финал за Купата на Италия, Буфон отново показа висока класа! (ВИДЕО)

"Бианконерите" стигнаха до 1:0, вратарят спаси дузпа

"Това е важна победа. През първото полувреме показахме добър футбол и владеехме топката. През втората част Аталанта опита да се върне в мача, а настъпи и лека умора, но успяхме да удържим. Постигнахме важен резултат, но още нищо не е решено. Първите 45 минути стояхме добре, но през втората част трябваше по-добре да движим топката. Нещата не се получаваха така, както би трябвало.

Щастлив съм за Джиджи, който не бе играл в мач за Купата на Италия в последните пет години. Той не е забравил как се пази за 45 дни извън игра. Той си почина през последните няколко седмици, но сега се завърна и отново е първи избор под рамката. Войчех Шчесни се справи отлично в негово отсъствие. Той е голям шампион, но Буфон си е Буфон. Вратарите са подпомогнати и от отличната ни защита, както и от целия отбор, който помага в опазването на нашата врата", коментира Алегри.