Взискателният треньор на Ювентус Масимилиано Алегри отново има повод за усмивка след тежките моменти, които преживя "Старата госпожа". Торинци тъкмо бяха започнали да напипват игрови ритъм, когато като гръм от ясно небе дойде наказанието с отнемане на точки заради финансови машинации.

Специалистът похвали своите играчи за отличната реакция в трудната ситуация срещу Торино в градското дерби, след като на два пъти изоставаха в резултата, но постигнаха обрат от 1:2 до 4:2.

Алегри приветства също завръщането в игра на Пол Погба, който влезе през втората част за първия му мач за сезона.

"Момчетата показаха страхотно представяне срещу един труден съперник и постигнаха заслужена победа", каза Алегри пред DAZN и Sky Sport Italia.

"Допуснахме два гола, които можехме да избегнем, но се радвам, че демонстрирахме търпение, а това е знак за зрялост", добави Алегри.

Това е четвъртата поредна победа на Юве в Серия А, която остави тима на 10 точки от четвъртия Лацио, но ако клубът спечели обжалването срещу наказанието от 15 точки, тогава Юве в момента ще бъде на три точки пред Милан и Интер на второ място.

Ювентус победи Торино с 4:2 в мач от Серия А

Ювентус с атрактивен обрат над Торино от 0:2 до 4:2, Пол Погба се завърна в игра

През първото полувреме отборите си размениха по две попадения

Юве пое контрола през втората част срещу Торино, след като Федерико Киеза и изигралият първия си мач за сезона Пол Погба влязоха от пейката.

"Имахме нужда от свежи крака с различни характеристики. Никога не е хубаво чувството да извадиш Анхел ди Мария, но имаме толкова много мачове и трябва да бъдем внимателни с него. Поставих Рабио пред защитата, имайки нужда от неговата физика, въпреки че той трябва да се подобри в офанзивен план. Трябва да продължим с този дух и да осъзнаем, че смените стават решаващи. Представянето на Фаджоли през второто полувреме беше превъзходно.

"Мина много време, откакто Погба е при нас и сме щастливи, че вече може да го видим на терена. С мачове на всеки три дни имаме нужда от всички на разположение. Имаше много поводи за празнуване, Шчесни достигна 200 участия, Алекс Сандро 300, докато Милик и Кийн имаха рождени дни", каза още Алегри.