Старши треньорът на Ювентус - Масимилиано Алегри изненада с изказването си след разгромната победа на "бианконерите" с 6:2 над Удинезе.

Марио Манджукич получи червен картон още през първото полувреме, а след напускането му тимът отбеляза цели четири гола и срази своя опонент.

Ювентус с разгромен обрат срещу Удинезе, хеттрик на Сами Кедира

Юве с разгромен обрат срещу Удинезе, хеттрик на Кедира

Старата госпожа получи две попадения във вратата си, но пък вкара цели 6

"Така или иначе, мислех да дам почивка на Манджукич в следващия мач. Всъщност, искам да му благодаря, защото след червения картон ни се наложи да си припомним какво е да изстрадаш победата и да се бориш със зъби и нокти за нея. Нуждаехме се от нещо подобно. С човек по-малко отборът беше много по-концентриран.

Това беше ключов момент от сезона. Хубаво е, че скъсихме дистанцията до лидерите. Сами Кедира има много повече възможности да се включва напред сега в сравнение с предишните години, затова и отбеляза хеттрик", коментира Алегри.