Удинезе отстъпи пред Ювентус в мач от 9-ия кръг на Серия "А". Битката на стадион "Дачиа Арена" завърши с успех за гостите с 6:2.

Шампионът търсеше задължителна победа, за да скъси изоставането си от лидерите Наполи и Интер, които снощи завършиха наравно 0:0 на стадион "Сан Паоло".

За днешната среща Макс Алегри не можеше да разчита на Блес Матюиди, който се присъедини към контузените Бенедикт Хьоведес, Матиа Де Шилио и Марко Пяца.

Първото полувреме предложи цели три попадения на феновете по трибуните. Резултатът бе изненадващо открит от домакините, които излязоха напред с гол на Стипе Перица, разписал се след едва 8 минути игра.

Снимка 319241

Сантос вкара топката в собствената си врата за 1:1, а в 20-ата минута Сами Кедира отбеляза първия си гол в мача за 1:2. Обратът бе факт. Само 6 минути по-късно обаче Манджукич получи червен картон, оставяйки тима си с човек по-малко на терена.

Само 3 минути след почивката Данило отново изравни, разписвайки се за 2:2.

Четири минути по-късно Ругани бе точен за 2:3, а 2:5 направи Кедира, с второто си попадение в сблъсъка, вкарано след 59 минути игра, а след това и с третия си, последен гол (87').

Крайното 2:6 оформи Пянич, разписал се в последната минута от двубоя.

Снимка 319242

Така Юве се върна на третата позиция във временното класиране, докато Удинезе остава 14-и.

Юве няма загуба на този стадион в последните си осем визити на него, но това не е рекорд. Най-добрата серия на торинци датира между 1980 и 1995 г. - дванадесет мача, и беше повторена между 1996 и 2009 г.