Ювентус победи Милан в дербито от 31-ия кръг на Серия "А". Битката на "Алианц Стейдиъм" в Торино завърши при резултат 2:1.

Гостите поведоха с попадение на Кжищоф Пьонтек след 40 минути игра, но през второто полувреме Дибала от дузпа и Мойс Кийн донесоха успеха на домакините.

Снимка 416638

Източник: Twitter

Хегемонът на Ботуша е само на победа от осмо поредно Скудето, с което за сетен път ще пренапише историята на италианския футбол. При загуба на Наполи от Дженоа, Юве може да триумфира с титлата още в този кръг.

Роналдо надмогна контузията, излиза титуляр срещу Аякс

Това твърдят медиите в Италия

Пауло Дибала и Марио Манджукич тренираха нормално в дните преди мача и тази вечер бяха на разположение на наставника на "черно-белите" Масимилиано Алегри. Кристиано Роналдо вече е здрав, но тренира отделно и ще бъде съхранен за гостуването на Аякс в сряда в първи мач от 1/4-финалите на Шампионска лига.

Гостите владееха инициативата на терена през първото полувреме, водеха по почти всички показатели и заслужено излязоха напред в резултата, макар и едва 5 минути преди паузата.

За пореден път в герой за тима си се превърна Пьонтек, който нокаутира бранителите на домакините, вкарвайки топката в мрежата за 0:1.

Снимка 416640

Това бе 10-и гол за нападателя в 13-и негов мач за Милан.

Снимка 416639

През втората част всичко бе в полза на домакините.

Снимка 416642

След точно час игра, за повече от дискусионна дузпа, Дибала възстанови равенството. Потърпевшият в ситуацията застана зад топката на бялата точка и не сбърка, връщайки тима си в мача.

Шест минути преди последния съдийски сигнал пресечен пас в отбраната на Милан доведе до скоростна контраатака за домакините, на върха на която се оказа Мойс Кийн.

Снимка 416641

Младата звезда на "бианконерите" преодоля Родригес и стреля точно за оказалото се и крайно 2:1.

Това бе дерби №231 между двата гранда, а общият баланс е в полза на Юве: 91 срещу 67 победи при 73 равенства.

Снимка 416643

Доминацията на "Старата госпожа" срещу "росонерите" в последните години е категорична: 17 победи в 18 мача Ювентус и само една загуба, с 0:1 през есента на 2016 г. на "Сан Сиро".

На "Алианц Стейдиъм" серията за Милан също е кошмарна. В 8 гостувания на този стадион в Калчото, гостите имат само загуби. За капак торинци още нямат поражение у дома през сезона и са вкарали във всеки мач.