Лацио спечели стратегически три точки в италианския футболен шампионат. С попадения на Чиро Имобиле и резервата Балде Кейта, отборът триумфира при гостуването си на Емполи.

"Орлите" се наложиха с 2:1 над тима от Тоскана, който е първият над чертата на изпадащите.

За домакините точен беше Раде Крунич в 67-ата минута, но още в ответната атака Имобиле изравни, а в 80-ата минута Кейта реши всичко в полза на Лацио.

Феноменален вратар и намигване от съдбата донесоха точка на Милан срещу Лацио (ВИДЕО)

Донарума с купа спасявания, Сусо вкара за 1:1 в края

За Лацио беше важно да спечели, след като в миналия кръг много наивно изпусна победата срещу Милан. От основните футболисти на Симоне Индзаги отсъстваха Федерико Маркети и Стефан де Фрай, а Сенад Лулич беше предпочетен пред Балде Кейта.

"Бианкочелестите" бяха крайно мотивирани да сложат край на лошата си серия на "Карло кастелани", където спечелиха за последно през 2005 година.

За домакините от Емполи, които се намираха на 8 точки над опасната зона, двубоя пропусна контузеният голмайстор Леван Мчелидзе.

Лацио победи Пескара с 6:2

Лацио смаза Пескара в мач с осем гола

"Орлите" убедителни като гост

В началото публиката стана на крака след фамозен удар на Мануел Пучарели, който облиза гредата. Чиро Имобиле отправи първия опасен удар към вратата на Лукаш Скорупски, но той бе на мястото си. Марко Пароло също пропусна добра възможност да открие резултата в полза на Лацио, а след него и Фелипе Андерсон стреля неточно от удобна позиция.

Ветеранът Масимо Макароне беше готов да накаже и най-малката грешка в отбраната на гостите. Центриране към него беше пресечено в последния момент от Стефан Раду, а в края на полувремето Скорупски спаси опасен удар на Имобиле.